Emre Belözoğlu’ndan kendisine FETÖ suçlaması yapan Ümit Özat’a yanıt: Söyleyeceklerim var ama şimdilik susuyorum-haberi

Emre Belözoğlu, teknik patron Erol Bulut’tan ardindan takımın başına geçmesinin derhal peşinden evvel medya toplantısını gerçekleştirdi. Ümit Özat’ın açıklamasına üzüldüğünü belirten Belözoğlu, “Bu camia amaciyla tek dakika dahi takim formasi giymiş kişi benim amaciyla çok değerlidir. Kendisiyle birebir sohbetim yoktur. ulusal Takım’da 5-10 defa birlikte oynadık. Bu izahlar çok üzücü. Benim de söyleyeceklerim var ama bu mevzu hakkinda şimdilik susmayı seçenek ediyorum” dedi.

FÜTURSUZCA LAFLAR SÖYLEMEM

Özat’la alakalı Belözoğlu devamında, “Fenerbahçe’nin menfaatine iş gelip dayandığında söylemem gerekenler olabilir. Çok söylemem gerekse de konuşmamam gerekiyor. 10 haftada bütün enerjimi Fenerbahçe’ye saglamak istiyorum.Saha dışına çıkınca, futbolculuğun ne civarindan güç olduğunu bilirim. Hiçbir arkadaşım amaciyla bu civarindan rahatça, fütursuzca laflar söylemem. Günün nihayetinde her biri kendisinin karakterini sergiler” diye konuştu.

İşte buyruğa Belözoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Ülkemiz ve dünyanın Yorucu tek süreçten geçtiğini biliyoruz. Koronavirüsün bitmesini diliyorum. ulusal Takımımızın gösterdiği performans mutluluk dolu etti. Ülkemizin yüzünü güldürdüler. İnşallah sonu da iyi olur. Şimdiki ulusal Takım Sahiden çok iyi, bendeniz sanırım orada şans bulamazdım. Nazar değmesin.

“EROL BULUT’A BURADA KARIŞAN OLMADI”

Erol Bulut hocamıza burada yaptığı hizmetler, gayretli ruhuyla alana koymuş olduğu istem amaciyla teşekkürler. onla birlikte çalışmak bizim amaciyla keyifliydi. İyi tek deney oldu. Kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. Kendisine karışan Katiyen olmadı. Volkan Hoca’nın kulaklığına Erol Bulut’un yardımcıları bilgi veriyor, benim ne söylendiğimden haberim dahi yok. Erol Bulut kendisine karıştıracak tek hoca değil, iyi tek hoca kendisine karıştırmaz.

“FENERBAHÇELİLER’İN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK İSTİYORUZ”

Sezon sonu amaciyla kafamda hiçbir tasarı yok. Yapmam gerekenin ne olduğunu biliyorum. var olan 10 mücadelede en iyi şekilde ugras edeceğiz. hemide zekamı ayni vakitte da kalbimi koymaya ayni ritimde devam edeceğim. Fenerbahçe’ye hizmet aynıdır. teknik patron belli tek süre dahada farklı. 10 hafta ardindan allahın izniyle bütün Fenerbahçelilerin yüzünü güldürmek. 7 senedir oluşan sıkıntılı ortamı dağıtabilmek.

“FATİH TERİM VE ŞENOL GÜNEŞ’E güven DUYUYORUM”

Fenerbahçe, buraya gönül verenlerin herkesin Fenerbahçe’sidir. Herkesin kendine has değerlendirmesi var. Bu ülkede en uzunca süre futbol oynayan futbolcu olarak, geliştirmeye çalıştığım nitelikleri arkadaşlarıma anlatmaya çalışacağım. Fatih Terim, Sergen Yalçın, Şenol Güneş… Hepsine saygı duyuyorum. Bana ne görev verilirse verilsin en iyi olanini uygulamak yerine ugras edeceğim. İnandığım değerlerden vazgeçmeyeceğim.

“SAMATTA’YI her biri İSTİYORDU”

Samatta, Premier Lig’e gitmiş Aston Villa’da istediğini bulamayan, çıkış arayan tek oyuncuydu. Cisse, 20’den çok gol attı. Vedat’ı sattık. Samatta herkesin istediği, talip olduğu tek futbolcuydu. Planlama yaparken, var ligi iyi bilen oyuncular üzerinden de gittik. Futbolda kimi hesaplar tutmaz. Çok hatri sayilir büyüklükte beklentiniz var olan oyuncudan karşılık göremeyebilirsiniz. İyi tek takım kurduk.

“SPORTİF DİREKTÖRLÜĞE VAKİT AYIRACAĞIM”

Sportif direktörlük görevime vakit ayıracağım. Orada da Fenerbahçe’nin kendisinin problemleri var. Bizden beklentileri var olan oyuncu-menajer ilişkilerine dayanan tek durumlar. Biz aslında bu senenin takımını yaparken, yüzde 80 oranında tek sonraki takımı hesaplamıştık. Biz olsak da olmasak da küçük dokunuşlarla ligi sonuna civarindan götürebilir. bendeniz aynı zamanda sportif direktörlük görevine ayni ritimde devam edeceğim.

“TFF’NİN ŞAMPİYONLUKLARI SAYACAĞINI TEMENNİ EDİYORUM”

Ben de bu ülkenin yetiştirdiği mühim oyunculardan biriydim. TFF’nin bu şampiyonlukları dahil edeceğini temenni ediyorum, öyle inanıyorum. Çok kıymetli isimleri Süper Lig’in İsiminin önüne koyduk, onları yok sayamayız. Bununla alakalı de en doğru karar çıkacaktır.

“İSMAİL KARTAL’LA GÖRÜŞMEMİZ OLMADI”

Sezon başında Serkan Reçber ile Bir takım görüşmelerimiz olmuştu. ayni ritimde devam etmedi. Bilgi alış-verişi şeklinde oldu. İsmail Kartal ile üç Temmuz’u yaşadık. kıymetli tek ağabeyimdir. Kendisiyle Müzakeremiz olmadı. Erzurumspor’dan ayrılması bizle alakalı tek durum değil.

“OZAN TUFAN BANA SİNİRLENİYOR”

Ozan Tufan alan içinde birlikte oynadığım, gelişimine şahit olduğum oyunculardan biri. Eksikliğini gördüğümde söylüyorum. belli tek süre sinirleniyor, üzülüyor. Futbolcunun gerçeğidir. kimi ona gerçeği söylemeyen kişileri çevreninde barındırırlar. ozan Tufan’ın geleceğinin iyi şekilde ivmeleneceğini düşünüyorum. Beşiktaş maçında oyuna girdi, tek anda tempo değişti. ozan Tufan’ı da geliştireceğiz. Futbolcu, gelişmeye ayni ritimde devam etmelidir. Kendisini yeteri civarindan gören oyuncu kaybetmeye mahkumdur. Her vakit tertemiz tek amaç koyacaksın. İstikrarı olmalı. ozan Tufan da çok mühim ve kıymetli tek oyuncu. Her oyuncumuza çok ihtiyacımız var.

“SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ”

Biz Fenerbahçe’nin beklentilerini karşılarsak sezon nihayetinde değerlendiririz. Sonunu düşünen kahraman olamaz diye espri de yaptık. Fenerbahçelilere mutluluk dolu olacakları tek takım amaciyla göreve soyundum. Elimden geleni Fenerbahçe’nin menfaatleri amaciyla alana koyacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir