Elon Musk’a güvenenler büyük zararda! Dogecoin Mayıs’tan bu yana yüzde 80 değer kaybetti-haberi

Dünyanın en varlıklı 2. kişisi ve Tesla adli elektrikli araç üreticisinin CEO’su Elon Musk‘ın tweet’leri ile yükselen Dogecoin mayıs ayından bu yana yüzde 80 kıymet kaybetti.

DOLAR KARŞISINDA YÜZDE 80 DEĞER KAYBETTİ

Musk’ın “Saturday Night Live” adli tv şovuna konuk olup burada Dogecoin’den bahsetmesinden bugüne Dogecoin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ doları karşısında yüzde 80 kıymet kaybetti. 7 Mayıs’ta 0.68 dolardan işlem gören Dogecoin’in bugünkü ücreti 0.16 dolar civarında.

TV gezisi ETKİSİ

Musk’ın uzunca süre Twitter’da attığı tweet’ler hasebiyle Dogecoin’in değerinin artmasının derhal peşinden 8 Mayıs’ta çıkacağı tv programı yatırımcılar tarafından heyecanla izlenmeye başlanmıştı.

Ancak o gece beklenen olmadı ve Elon Musk’ın tv programında Dogecoin’le alakalı yaptığı skecin derhal peşinden kazanç biriminin değeri düşmeye başladı. Kripto kazanç birimi o günden bugüne yüzde 80 kıymet kaybetti.

ESKİSİ civarindan RAĞBET YOK

Temmuz ortası itibarıyla Musk Daha Dogecoin ile alakalı tweet’ler atmaya ayni ritimde devam etse de bu tweet’ler paranın değeri üzerinde eskisi civarindan tesirli olamıyor. Kripto yatırımcılarının bu konuyla alakali duyarsızlaştığı ve Musk’a var olan güvenlerinin azaldığı düşünülüyor.

YATIRIMCILAR bundan sonra dahada DİKKATLİ DAVRANIYOR

Mayıs nihayetinde Tesla’nın Bitcoin ile alışverişi askıya almasının derhal peşinden Bitcoin’de yaşanan düşüş hasebiyle kripto yatırımcılarının Musk ile alakalı dahada titiz davrandığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir