Elon Musk en zenginler listesinde geriledi! Serveti ocak ayından beri yüzde 24 azaldı-haberi

Son dönemde kripto kazanç birimleri Bitcoin ve Dogecoin’i dilinden düşürmeyen Elon Musk, dünyanın en varlıklı 2. insanı olma unvanını da kaybetti.

SERVETİ ocakta AYINDAN BERİ YÜZDE 24 AZALDI

Kripto kazanç birimi Bitcoin ile alakalı Twitter’da paylaştığı mesajlarla kazanç biriminin kıymet kaybetmesine ön ayak var olan Musk’ın servetinin ocakta ayında zirveyi gördüğünü yazan Bloomberg, Musk’ın servetinin o vakitten beri takriben yüzde 24 azaldığını aktardı.

ARNAULT MUSK’IN SERVETİNİ GERİDE BIRAKTI

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte lüks tüketim markası LVMH’nin Başkanı Bernard Arnault’ın Musk’ın servetini arkada bıraktığı açıklanırken, Musk’ın şirketi Tesla’nın hisselerinin yüzde 2.2 düşmesinin bunda tesiri olduğu belirtildi.

OCAK ayi içinde TAVAN YAPMIŞTI

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde Mart ayında zirvelerde izleyen Musk’ın servetinin ocakta ayından beri düşüş trendinde olduğu belirtilirken şu anki servetinin takriben 160.6 milyar dolar olduğu duyuruldu.

Geçen hafta müşterilerinin Tesla’dan araç alırken Bitcoin kullanmalarını askıya aldıklarını duyuran ve Bitcoin’in doğaya zarar verdiğini söyleyerek bu kazanç biriminin değerinin düşmesinin yolunu açan 49 yaşında olan Musk, ocakta ayında Tesla hisselerinin yüzde 750’lere varan şekilde artmasıyla dünyanın en varlıklı ismi olmuştu. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın serveti bu sene 9.1 milyar dolar eridi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir