Elmalı davasındaki çocukların yakını aileyi uyardıklarını söyledi-haberi

Türkiye’nin gündemine tek anda oturan Elmalı davasıyla alakalı ürküten detaylar alana çıkmaya ayni ritimde devam ediyor. Olayla alakalı nihayet gelişmeye göre çocukların babaannesi, torunlarını pedagoga götürürken görüntülendi. Babaanne, şu anda tek İzah yapmayacağını dile getirirken, yanlarındaki yakınları ise aileye ikazda bulunduklarını söyledi.

OLAYI, BABAANNE alana ÇIKARDI

Geçen sene haziran ayında, savcılığa müracaat eden babaanne G.S., o asama 6 ve 9 yaşında var olan iki torununun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla, Daha önceki gelini Merve A., kocası Rahmi A. ile Daha önceki gelininin bay arkadaşlarından şikayetçi oldu. Savcılık, babaannelerinin yanında var olan ve istismara uğradığı öne sürülen anne sınıfı öğrencisi G.E.G. ile ağabeyi İ.E.G.’nin, Çocuk İzlem Merkezi’nde hekimler gözetiminde ifadesine başvurdu.

“İLERİDE DETAYLI AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Yargılama zamani ayni ritimde devam ederken suçlamaları onay etmeyen Merve A. ile Rahmi A. vatan dışına çıkış yasağı ve adli kontrolle hür bırakıldı. Kamuoyuna Antalya Elmalı’da görüldüğü amaciyla ‘Elmalı davası’ olarak geçen olayda verilen karara, babaanne G.S. reaksiyon gösterdi. İHA ekibinin Balıkesir‘in sayfiye beldesinde görüntülediği babaanne G.S., “Şimdi İzah yapmayacağım, ileride ayrıntılı İzah yapmayı düşünüyorum” dedi.

“BANYODA eş TEPKİYİ VERMİŞLER”

9 yaşında olan torununu pedagoga götürürken görüntülenen babaanne dahada ardindan araçla hızla uzaklaşırken, yanında bulunan tek yakını ise, “Biz tek senedir uğraşıyoruz. Neler çektiğimizi kimse bilmiyor. bendeniz tek senedir İstanbul’dan gidip geliyorum. tek psikologla görüşün. Tacize uğrayan bebek banyo yaparken nasıl reaksiyon veriyorsa bu çocuklar da öyle tek reaksiyon göstermiş. Avukat medya izahı yapacak. Çocuklar her vakit doktora gidiyorlar. Özel destekle yapılan tek şey. Babaannenin iyi yüreği, vatandaşın, halkın, annelerin desteğiyle çocuklar kurtarılıyor” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir