Elif Çakal’ın ölümünde şüpheli iki arkadaş olay gününü hakime anlattı-haberi

Sultangazi Cebeci Taş Ocakları mevkiinde uçurumda cesedi bulunan Elif Çakal’in ölümüyle alakalı soruşturmada alana çıkan görüntüler sonrası yanındaki 2’si kadın dört arkadaşı ile alakalı tekrar gözaltı kararı çıkarılmasının derhal peşinden Senem T. ve Tuana Y. bu erken tekrar gözaltına alınarak adliyeye derhal sevk edildi. Gaziosmanpaşa 2. barış karar Hakimliği’ne çıkarılan şüphelilerin burada tekrar ifadeleri alındı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI, iki KİŞİ ARANIYOR

Hakimlik, kuşkulu Senem T.’nin ‘Eziyet etme’ suçundan tutuklanmasına karar verirken başka kuşkulu Tuana Y.’nin ‘Eziyet etme’ suçundan “Ev Hapsi” şartıyla adli denetim hükümleri uygulanarak hür bırakılmasına hükmetti. Firari şüpheliler Gürkan K. (22) ve Ufuk B. (21) ‘nin yakalanması amaciyla ise çalışmalar sürüyor.

“ELİF’LE dahada ÖNCE DE BİRÇOK sefer dövüş ETTİK, BİR KERESİNDE POLİSLER DE MÜDAHİL OLDU”

Soruşturma kapsamında tutuklanan Senem T. hakimlik sorgusunda, Elif Çakal’ın Tuana Y. ile kavga etmek istediğini söyledi. Senem T., “Olay bugünü bendeniz Elif’in bizim yanımıza gelmesini istemedim. Zira her geldiğinde ‘Canım sıkkın’ diyerek içki almak istiyordu. Elif’in psikolojik problemleri vardı. Ailesinden baskı görüyordu. Benim ailem Elif ile müzakeremi istemiyordu. Elif benim en yakın arkadaşlarımdan biriydi. Biz Elif’le dahada evvel de Bir hayli sefer dövüş ettik. Hem de tek keresinde polisler de müdahil oldular. olay bugünü ormanlık alana gittik bendeniz 3,4 bardak viski içtim. Elif dahada ardindan ‘Cebeci köyüne gidelim resim çekiliriz’ dedi. Arabadayken Tuana’nın telefonu Elif’in elindeydi. dahada ardindan arabadan inince Elif Tuana’nın telefonunu yere attı. bendeniz de kendisine bağırdım. tek vakit yukarıya tarafta oturduk” dedi.

“ELİF DÜŞTÜKTEN ardindan destek EDİLMESİ İÇİN BAĞIRMAYA BAŞLADI”

Senem T. “Elif bana ve Tuana’ya ağır hakaretler etti. Ufuk telefonu ile bizim videomuzu çekmeye başladı. Bu videoyu Elif kendine gelsin, halini görsün diye çekmek istedi. Elif evvel Tuana’ya saldırdı. bendeniz de aralarına girdim. dahada ardindan bendeniz Elif’e vurmaya başladım. Kendine getirmek istedim. dahada ardindan sakinleştik, birlikte oturduk. Sevgilisi Onur’dan bahsetmeye başladı. Onun amaciyla can vereceğini söyledi. ardindan tek anda uçuruma doğru gitti ve kendini bıraktı. Ancak, aşağıda bulunan taşa tutunmayı başardı. bendeniz elimi uzatmaya çalıştım ama Gürkan beni düşmeyeyim diye çekti. Bu esnada yardım edilmesi amaciyla bağırmaya başladı ancak, Elif aşağıya düştü. Suçlamaları onay etmiyorum, hür bırakılmak istiyorum” dedi.

“EVET ELİF İLE SÜREKLİ dövüş EDERİZ ama PLANLI BİR ŞEY YOKTU”

Telefonuna ablasından gelen ‘Başına bela açacaksın’ şeklindeki iletinin sorulması üstüne Senem T., ” Dosyada ablam tarafından gelen ‘Başına bela açacaksın’ şeklindeki ileti da benim o akşam başka tek arkadaşıma kalmaya gideceğimi bildiği amaciyla yazılmıştır. Zira biz dışarıda kaldığımız vakit bizden kaygı ediyorlardı. Biz netlikle Elif’i darbetmeyi planlamadık. Evet Elif ile devamlı dövüş ederiz ama planlı tek şey yoktur. onur ile Tuana birbirlerini iyi tanırlar. Kardeş gibidirler. Tuana’nın neden Onur’u tanımadığını söylediğini bilmiyorum. Benim Elif ile aramda rastgele tek husumet yoktu” diye konuştu.

“SANEM İLE YAKIN ARKADAŞ OLDUĞUMUZ İÇİN ELİF BENİ KISKANDI”

Şüpheli Tuana Y. duruşmadaki savunmasında olay bugünü Senem T.’nin kendisini arayıp çağırdığını anlattı. Tuana Y., ” “Senem’i çok uzunca müddettir tanımıyorum ama yakın arkadaşımdır. Senem ile Elif vasıtasıyla tanışmıştık. Elif’i takriben dört senedir aynı mahallede oturmamız hasebiyle tanıyorum. Senem beni aradıktan ardindan Gemili Park’a gittim. Senem bu esnada Elif ile mesajlaşıyordu. Elif’te yanımıza gelmek istediğini söyledi, ‘Moralim çok bozuk’ dedi. Biz de tamam dedik. nihayet vakitte bendeniz Senem ile yakın arkadaş olduğum amaciyla Elif beni çok kıskandı. Elif’in tek müddettir görüştüğü onur adli tek bay arkadaşı vardı. bendeniz bu şahsı ara ara mahallede görüyordum ama hiç tanışmadım. Bu kişi uzunca tek vakit evvel instagram hesabı üzerinden takip isteği göndermişti. bendeniz de onay ettim. Elif olay bugünü bana bu vaziyeti kabullenemediğini ve bana kızdığını söylemişti. Biz Senem ile otururken Elif’de yanımıza geldi. Senem, dolaşmak amaciyla Ufuk B. adli arkadaşını aradı. bendeniz Ufuk’la dahada evvel tek sefer görüşmüş ve tanışmıştım ama Gürkan’ı tanımıyorum. Ufuk ile Gürkan tek vakit ardindan araç ile yanımıza geldiler. birlikte arabaya bindik. Gürkan bize ‘Ne uygulamak istersiniz, ne içmek istersiniz’ diye sordu. Elif bunun üstüne ‘Moralim çok bozuk viski içelim’ dedi. Sanıyorum sevgilisi ile arasında yaşadığı şeyler hasebiyle morali bozuktu. Gidip alışveriş yaptık. dahada ardindan Cebeci köyüne doğru gittik. Açık alanda tek yerde oturduk ve içki içtiler. anımsadığım kadarıyla bendeniz yarım bardak içtim. Elif takriben 6 bardak viski ile enerji içeceğini karıştırarak içti. anımsadığım kadarıyla Senem’de iki bardak içti. Kalanı da erkekler içti” dedi.

“SENEM, ELİF’İ KENDİNE GELMESİ İÇİN TOKATLAMAYA VE DÖVMEYE BAŞLADI”

Aldığı içkinin tesiriyle Elif Çakal’ın Senem’e hakaretler ettiğini öne süre gelen Tuana Y., “Senem, Elif’in sakin olmasını istedi. içkili olduğu amaciyla neden sövdüğünü sormadı. Elif çok alkollüydü. dahada ardindan arabaya bindik. Elif ve Senem belli tek süre dahada dolaşmak istediler. Taş ocaklarına yakın tek yerde araçtan indik. Senem, Ufuk’a görsel almasını söyledi. Bugünden evvel Elif bana ara ara ‘Seninle teke tek dövüş edelim’ diyordu. Bunun sebebini bay arkadaşı olarak gösteriyordu. Taş ocaklarının orada Ufuk görsel almaya başladıktan ardindan Elif bana saldırdı. Elif benim saçlarımdan tuttu. bendeniz de kendimi müdafaa etmek amaciyla onun saçlarından tuttum. bendeniz yere düştükten ardindan Senem araya girdi. Senem, Elif’i kendine gelmesi amaciyla tokatlamaya ve dövmeye başladı. dövüş bittikten ardindan bendeniz Elif’i kenara çektim. Konuşmaya başladık, sarıldık. Kendisine nasihatler verdim. Senem ile de konuştular” diye konuştu.

“BİR ANDA KENDİSİNİ AŞAĞIYA BIRAKTI, BAKTIĞIMIZDA BİR TAŞTAN TUTUNDUĞUNU GÖRDÜM”

Tuana Y. ” dahada ardindan Elif tek anda sinir krizi geçirdi. Saçlarını yolmaya başladı. Can vermek istiyorum diyerek uçurumun kenarına koştu. tek anda kendisini aşağıya bıraktı. ama baktığımızda tek taştan tutunduğunu gördüm. derhal yardım amaciyla seslendi ama bu esnada tutunduğu taş kaydı ve aşağı düştü. Erkekler korktukları amaciyla kaçtılar. bendeniz ve Senem kaçmadık” diye konuştu.

Telefonundaki iletilerin sorulması üstüne Tuana Y. “Alkol alırken Elif bana ‘Seni döveceğim’ dediği amaciyla yakın arkadaşım var olan Beyza’ya ileti atmıştım. O da bunun üstüne bana telefon analiz tutanağında bahsedilen mesajları atmış” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir