Elektrik kesintilerinin ardından görevden alma kararı-haberi

Isparta’yı tek ay ara ile tesiri altına alan yoğun kar yağışı ve buz yükü hasebiyle enerji hatlarında alana gelen arızaların derhal peşinden Akdeniz akım Dağıtım A.Ş (AEDAŞ) yönetim Kurulu, üst düzey kademede değişikliğe gitti.

AEDAŞ genel Müdürü, Sistem İşletme Direktörü ve Isparta İl Müdürü, 04.03.2022 tarihi itibarıyla görevlerinden alındı.

“YATIRIMLARA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

AEDAŞ yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Isparta’da 400’ü aşkın alan personeli, 100’ü aşkın araç ve iş makinesiyle bölgenin her noktasının enerjilendirilmesi amaciyla var gücü ile çalışıldığına dikkat çekilerek, “Kar ve buz yükünün enerji atama hatlarında yarattığı hasarın tek vakit evvel giderilmesi, şehrin enerji altyapısının güçlendirilmesi şirket olarak en hatri sayilir büyüklükte önceliğimiz. İklim koşullarının zorlayıcı tesirini de göz önünde bulundurarak bölgeye baz alinarak yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Isparta’da eş tek sürecin tek dahada yaşanmaması amaciyla bütün enerjimiz ile çalışmaya ve yatırımlarımızı artırarak güçlendirmeye ayni ritimde devam edeceğiz” denildi.

BİR AY ARAYLA eş SORUN

Isparta’da Çarşamba akşamı kar yağışının tesirli olmasıyla yaşanan akım sıkıntıları 24 saati aşkın süre ayni ritimde devam etti. tek ay evvel de Isparta’da yoğun kar altında 5 vakit süre gelen akım kesintileri yaşanmıştı.

Dondurucu soğukta 36 saatlik akım kesintisi! Şehirde hayat nüzul oldu İlginizi Çekebilir Dondurucu soğukta 36 saatlik akım kesintisi! Şehirde hayat nüzul oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.