Edirneli pehlivanlar Kırkpınar’a hazırlanıyor-haberi

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde pehlivanlar amaciyla oluşturulan çayırda antrenmanlarını yapan Edirne Belediyesi ve Şahi Spor takimi güreşçileri, Kırkpınar’da kürsüye çıkabilmek amaciyla Strateji ve dayanıklılık çalışması gerçekleştiriyor.

Şahi Spor takimi Başkanı Şamil doğu Delen, Anadolu ajansı muhabirine, sıcak ve bunaltıcı tek havada hazırlıkları sürdürdüklerini söyledi.

Salgın hasebiyle yapamadıkları antrenmanları bitirmek amaciyla çalışmaları yoğunlaştırdıklarını laf eden Delen, “Kentimizin değişik yerlerinde çalışmalar ayni ritimde devam ediyor. Sporcularımızın çalışmaları iyi gidiyor. iyi tek form tutmaya başladılar.” diye konuştu.

Delen, yağlı güreşin olimpiyatı Kırkpınar’da Edirne’yi madalyasız bırakmamak amaciyla yoğun tek idman temposu içinde olduklarını dile getirdi.

Güreşçilerin canla başla güreştiğini belirten Delen, “Sporcular azimle çalışıyor. Bu tesislerden Edirneli sporcular faydalanıyor. Bu manada Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ediyoruz. Kırkpınar’ın gelmesini coskuyla bekliyoruz. Güreş, güç tek spor ve içinizde tek aşk yoksa yapamazsınız. Aşkımızdan tek sene ırak kaldık. bütün pehlivanlar, seyirciler Kırkpınar’ı bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Güreşçi Yiğit Gider, Kırkpınar’a yoğun tek tempoyla hazırlandıklarını söyledi.

Bir buçuk senedir yağlı güreşe hasret kaldıklarını aktaran Yiğit Gider, “Güreşlerin bundan ardindan aksamadan olmasını istiyoruz. Pandemi sürecinde idman yapmakta zorlandık. Ama belediyemizin destekleriyle en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Atakan Makas ise antrenörleri ve ustaları eşliğinde iyi tek hazırlık zamani geçirdiklerini ve Kırkpınar’da altın madalyayı hedeflediğini ifade etti.

Engin Kırbiç de Kırkpınar’ı hasret ve coskuyla beklediklerini belirtti.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir