Dünyaca ünlü otellere yakın arazinin ortasında heyecanlandıran kazı! Hemen müze ekipleri çağrıldı-haberi

Antalya’nın mühim turizm bölgesi Kundu’da tek semt sakini, işçilerine belli tek süre barınma alanı yaptırmak amaciyla kepçe çağırdı. Yapılacak var olan ev amaciyla toprağı kazmaya başlayan operatör, insana ait kemik parçaları gördü.

MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ ÇAĞIRILDI

Devam edilen kazı işleminde toprak altından çeşitli kemiklerin çıktığını gören semt sakinleri vaziyeti Antalya Müze Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Ekipler tarafından yapılan hummalı çalışmada toprak altında kabir kalıntılarına rastlandı. İçerisinde bulunan kemik parçaları ise incelenmek üzere toplandı. takriben tek ay süre gelen kazı çalışmalarına ara verildi. bulunan kabir ve kalıntılarının üzerinde ise ak tül ile örtüldü. Kazı çalışmalarının tekrar ayni ritimde devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

“MAHALLE OLARAK HEYECANLANDIK”

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan semt Muhtarı Ali Karcı, “Bir vatandaşımız ev uygulamak istemiş. Kepçe ile kazı yaparken kemik parçaları bulundu. Bize haber verdiler. Bizde müze müdürlüğü ekiplerine haber verdik. Şuana civarindan beklenilen tek şey çıkmadı. Biz de bekliyoruz. Bildiğim kadarı ile araştırmalar ayni ritimde devam ediyor. Biz de heyecan ettik. semt olarak heyecanlandık. Kazı çalışmalarını yakından da izledik” açıklamasına yer verdi.

“4-5 adet kabir BULUNMUŞ”

Mahalle sakini Fuat Aydın ise, “Burada kazı çalışması yapıldı. Biz de heyecanlandık. 4-5 adet kabir bulunmuş. Çalışmaları izleyemedik. İhtiyaç duyulan çalışmalar ayni ritimde devam ediyor. Sanırım çalışmalar ayni ritimde devam edecek. heyecanla biz de neticenini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ERTUĞRUL GÜN

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir