Dünya salgında bunu da gördü! Putin kararnameyi imzaladı, 11 günlük resmi tatilde alkol satışı yasaklandı-haberi

Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin’in imzaladığı kararname ile tek Mayıs İşçi Bayramı ve 9 Mayıs yengi Bayramı hasebiyle tek ile 11 Mayıs tarihleri arasında resmi tatil duyuru edildi. Bu tatil dönemini fırsata çevirmek istek eden Rusya, kitlesel aşılama programı uygulanacağını açıkladı.

AŞILARIN dahada ETKİLİ OLMASI AMAÇLANIYOR

Ruslar, tatil süresince Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşısını olacak. Toplu aşılama programı amaciyla halka çağrılar yapılırken Rusya İnsan sıhhati ve Tüketiciyi savunma müessesesi (Rospotrebnadzor) bu dönemde yapılacak aşıların tesirli olabilmesi amaciyla alkol satışlarının yasaklandığı duyurdu.

ALKOL KULLANDIĞI TESPİT EDİLENLERE karar UYGULANACAK

Haber Global’de bulunan habere göre, Rospotrebnadzor tarafından yapılan açıklamada, “Uzun süreli tatilin emeli koronavirüs salgınının üçüncü dalgasını engellemek” ifadelerine yer verildi.. Rus halkının özellikle tatil günlerinde çok fazla içki tükettiğinin vurgulandığı açıklamada, “11 hergün içki tüketimi korona virüsü engellemeye muavin olmaz, aksine dağılmasına neden olur. bunun için ehemmiyetle dikkat etmenizi rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. içki tükettiği saptanan kişilere karar uygulanacağı kaydedildi.

25 HASTADA GÜNEY AFRİKA VARYANTI GÖRÜLDÜ

Rospotrebnadzor Başbakanı Anna Popova, Rusya’da 255 kişide Birleşik Krallık’ta görülen tür görüldüğünü, başka 25 hastada ise virüsün cenup Afrika varyantının görüldüğünü açıkladı.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir