Dünya Rusya’nın bu adımını konuşuyor! 53 yıl sonra bir ilk, tanklara “savaş boyası” sürüldü-haberi

Ukrayna ile Rusya arasındaki Donbas krizinde nefesler tutulmuş durumda. Rusya’nın bölgeye askeri yığınak yapması sonrası bölgedeki tansiyon tek türlü düşmüyor. ABD Başkanı Biden’ın ‘askeri varlığını sınırla’ çağrısının üzerinde Rusya’da oldukça enteresan tek adım geldi. sınır bölgesindeki Rus tanklarına ak çizgiler çekildiği görüldü.

ABD VE UKRAYNA’YA “SAVAŞA HAZIRIZ” MESAJI

“Savaş boyası” olarak adlandırılan bu metot ile çatışma hatıranda arkadaş ve düşman birliklerinin dahada basit ayırt edilmesi hedefleniyor. Başka tek söylemle Rusya, sınırdaki tanklarına ‘savaş boyası’ sürerek ABD’ye ve Ukrayna’ya “Savaşa hazırız” iletisi vererek alan okudu. Bölgedeki tek Twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan karelerde zırhlı araç ve tankları bu şekilde boyandığı görüldü.

SINIRA 30 BİN ASKER dahada derhal sevk EDİLECEK

Rusya’nın sınır kisminda 80 bin askeri ve yüzlerce tank ve zırhlı aracının olduğu belirtiliyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Merkezi İstihbarat örgütü (CIA) Direktörü William Burns Bir gün evvel yaptığı izahta Rusya’nın Ukrayna hududuna yaptığı yığınağın sınırlı tek askeri müdahaleye taban olacak boyuta ulaştığını belirtmişti. Gelen nihayet raporlara göre, Rusya hükümet Başkanı Putin tek sonraki günlerde bölgeye 30 bin asker dahada derhal sevk etmeyi düşünüyor.

EN nihayet 1968’DE TANKLAR BOYANMIŞTI

Rusya eş tek adımı Soğuk harp senelerinde da atmıştı. O asama Demir Perde ülkesi var olan Çekoslovakya’da Komünist Parti’ye baz alinarak başlayan protesto dalgasına Sovyet Rusya müdahale etmişti. 1968 yılındaki Çekoslovakya işgalinde bulunan Sovyet tankları beyaza boyanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir