DSÖ Avrupa Bölgesi göçmenler için Türkiye’de toplanıyor-haberi

17-18 Mart 2022 tarihlerinde İstanbul’da düzen edecek toplantıya DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa Birliği Komisyon reis Yardımcısı Margartis Schins ve sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanı sıra Bir hayli ülkeden sağlık bakanı ve bakanimiz yardımcısı düzeyinde katılım olacak.

55 ülkeden temsilcilerin yer alacağı toplantıya Bosna Hersek, Kırgızistan, San Marino, Litvanya, Sırbistan, Bulgaristan, Tunus, Moldova, Lübnan, Romanya, Almanya, İtalya, Azerbaycan ve Polonya sağlık Bakanları, Libya Başbakan Yardımcısı, Letonya hükümet Sekreteri ile Sırbistan ve Gürcistan sağlık bakanimiz Yardımcıları katılacak.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa Birliği Komisyon reis Yardımcısı Margartis Schins ve sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca toplantıda katılımcılara seslenecek.

Mülteci ve göçmen sağlığına ait tek sonraki dönemdeki faaliyetler ve iş birliği konularının ele alınacağı toplantıda sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üst düzey katılımcılarla ikili müzakereler gerçekleştirecek.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile birlikte Afrika ve doğu Akdeniz Bölge Direktörlerinin de katılmasıyla hatri sayilir büyüklükte önem taşıyan toplantı sonrasında netice bildirgesi yayınlanacak. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.