Doping testi pozitif çıkan rekortmen atlet, domuz eti yüzünden men cezası aldığını düşünüyor-haberi

4 sene pistlerden doping madde kullandığı sebebiyl men edilen Amerikalı atlet Shelby Houlihan, yediği domuz etinin testi etkileyebileceğini belirtti.

1500 ve 5000 metrede AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ rekorlarını elinde tutan 28 yaşında olan Houlihan, “Yıkılmış, kaybolmuş, kırılmış, kızgın, kafası karışmış ve hıyanete uğramış hissediyorum. Çok net söylüyorum. Katiyen performans artırıcı madde almadım. Testten tek vakit evvel yediğim ananesel Meksika usülü tek tür dürüm var olan domuz eti burittodan kaynaklanmış olabilir” dedi.

“DOMUZ ETİNDE ÇOK MİKTARDA NANDROLAN BULUNUYOR”

Testinde anabolik steroid nandrolan maddesi bulunan Houlihan, “Domuz eti yemenin doping testinin müspet çıkmasını beraberinde getirebileceğini öğrendim. Zira domuz etinde doğal olarak çok miktarda nandrolan maddesi bulunabiliyor. Domuz sakatatı maksimum seviyede nandrolana sahip” diye konuştu.

YALAN MAKİNESİ TESTİNE GİRDİ

Houlihan ayrıca, “masum olduğunu kanıtlamak amaciyla elinden geleni yaptığını, yalan makinesi testinden geçtiğini ve saç örneğinin dünyanın önde gelen toksikoloji uzmanları tarafından incelendiğini” vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir