Donetsk’te 591, Lugansk’ta 975 ateşkes ihlali saptandı-haberi

AGİT Özel rasat Misyonu’ndan yapılan açıklamada, Donetsk kisminda Bir gün evvel 553’ü patlama olmak üzere toplaminda 591 mütareke ihlalinin tespit edildiği belirtildi. Misyon, evvelki vakit amaciyla mütareke ihlali sayısını 222 olarak vermişti.

Lugansk’ta çoğalan mütareke ihlallerine de dikkat çekilen açıklamada, “Misyon, Lugansk kisminda 860’ı patlama olmak üzere toplaminda 975 mütareke ihlali saptadı” denildi. Önceki gün, 648 mütareke ihlali saptanmıştı.

Öte yandan, izahta “Stanytsia Luhanska ve Zolote yakınlarındaki art çekilme bölgelerine yakın mütareke ihlallerini (patlamalar dahil) kaydetti” denildi.

GERİ ÇEKİLME BÖLGELERİ TAKİP EDİLDİ

Misyonun Stanytsia Luhanska, Zolote ve Petrivske yakınlarındaki art çekilme bölgelerini izlemeye ayni ritimde devam ettiği aktarılan izahta “Stanytsia Luhanska ve Zolote yakınlarındaki art çekilme bölgelerine yakın mütareke ihlalleri (patlamalar dahil) kaydedildi” ifadeleri kullanıldı.

Heyetin, Kiev’deki tek toplantıyı da izlediği duyurulan bilgilendirmede “Donetsk bölgesindeki silahlı oluşumların iki denetim noktası da dahil olmak üzere, misyonun devinim özgürlüğü kısıtlanmaya ayni ritimde devam edildi” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.