Dogecoin, Elon Musk’ın 1 dolar iması sonrası yeniden yükselişe geçti-haberi

Musk’ın tweetleri uzunca vakittir kripto kazanç piyasasında iniş ve çıkışlara yollar açıyor. onuncu hafta bitcoin başta olmak üzere kripto kazanç birimlerinin keskin kıymet kaybı piyasaları sarsmıştı. Kripto paralarda yaşanan düşüş, Çin’in finans ve tediye hizmeti veren kuruluşların kripto kazanç işlemi yapmasını yasaklamasının derhal peşinden hızlanmıştı.

DEĞER KAYBETMİŞTİ

Bitcoin, Çarşamba bugünü üç ayın en düşük seviyesine inerek yüzde 30’a yakın kıymet kaybıyla 30 bin dolara civarindan düşmüştü. Geçtiğimiz hafta Musk’ın artık kripto paralarla Tesla otomobil satışlarının yapılmayacağını açıklamasının derhal peşinden bitcoin ve kripto paralar kıymet kaybetmişti. Musk ise kripto kazanç birimlerine inansa da bitcoinin enerji israfından dolayı kaygılı olduğunu dile getirmişti.

Daha evvel de Musk’ın ABD’nin en meşhur şov programlarından Saturday Night Live’ı sunarken programda dogecoin amaciyla “alavere dalavere” ifadesini kullanması da kripto kazanç biriminde kıymet kaybına yollar açmıştı.

“1 DOLAR” İMASI akabinde YÜKSELDİ

Musk nihayet yaptığı paylaşımda “Penceredeki Doge ne kadar?” yazdı. tek banknotun üstüne Dogecoin simgesini koyan Musk, kripto paranın tek dolara ulaşabileceğini ima etmiş oldu. böylelikle dogecoin vakit içinde tek ara yüzde 15 kıymet kazandı. Musk, tek kullanıcının attığı tweete de, “Hiç Dogecoin satmadım, satmayı da planlamıyorum” Cevabını verdi.

İşte Musk’un o paylaşımı:

BBC
Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir