Dev kadro Kıbrıs’ta yeşil sahaya çıktı! Şöhretler Maçı’nda “Ambargoya hayır” mesajı verildi-haberi

Kıbrıs barış Harekatı’nın 47. yıldönümü şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hatri sayilir büyüklükte heyecanla kutlandı. Lefkoşa Atatürk Stadyumu, şöhretler maçına oyun alani/sahne olurken dünyaya da mühim tek ileti verildi ve “Sporda ambargoya hayır” denildi.

“SPORDA AMBARGOYU ŞİDDETLE KINIYORUZ”

ABD’li şampiyon rallici Chris Forsberg, politikler ve Daha önceki futbolcuların takim formasi giydiği şöhretler maçında ‘Spora ambargoyu şiddetle kınıyoruz’ pankartı açıldı. Mücadelenin başlama vuruşunu KKTC Başkanı Ersan Saner ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı.

KIRMIZI birlik MAÇI KAZANDI

Serdar Tatlı’nın düdük çaldığı karşılaşmada al takım sahadan 4-3’lik galibiyetle ayrıldı. al takımın gollerini Hüseyin Amcaoğlu (2), Sabri Sarıoğlu ve Murat Zorluoğlu kaydetti. ak takımın golleri ise Hamit Altıntop, Oğuzhan Hasipoğlu ve Haydar Ali Yıldız’dan geldi. ak Takım’da Serdar Kulbilge, Hamit Altıntop, Faruk Atalay, Saffet Akyüz, Haka Ünsal, Tuncay Şanlı, KKTC Başbakan yardımcısı-Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, KKTC’li mebus Oğuzhan Hasipoğlu, KKTC’li yıldız futbolcu Başak Ruso takim formasi giydi. al Takım’da ise Cengiz Uzun, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Aurelio, Aycan Yanaç, ABD’li şampiyon rallici Chris Forsberg, Bülent Akın, Eyüp Kadir İnan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, KKTC Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu, Musa İçmez, KKTC toy ulusal Takımlar Sorumlusu Hüseyin Kınacı, Akdeniz Spor Birliği Başkanı Serhat Deniz yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir