Davutoğlu’ndan kendisine “hain” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı: Konuşmak için aracıya ihtiyacımız yok-haberi

Gelecek Partisi genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın kendisini medya mensubu Abdulkadir Selvi üzerinden kendisini suçladığını belirterek, canlı yayında tartışmaya çağrı etti.

“SAYIN CUMHURBAŞKANI BENİ ARADI”

CNNTürk’te yayınlanan Gece Görüşü programında Ali Babacan‘ın Abdullah Gül izahları değerlendirildi. Hande Fırat, Abdulkadir Selvi’ye “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan’ın izahlarına kırgın mı? Kızgın mı?” Sualini yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini aradığını belirten Abdulkadir Selvi, aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı: “Sayın Cumhurbaşkanı salı bugünü akşam saatlerinde, saat 19.25 civarında beni aradı. Çok yoğundu, özellikle Mescid-i Aksa’ya baz alinarak İsrail’in saldırılarının arttığı tek dönemdi. Yoğunluğunu şuradan anlıyorum; televizyona nihayet dakikalar düşüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan beni arayınca şaşırdım. doğal bu civarindan yoğunluğun arasında gazeteciyiz, tek istikametten da tek haber de çıkarmak istiyoruz.

“BABACAN VE DAVUTOĞLU’NU KASTADEREK ‘HAİN’ DEDİ”

Ben de asagi yazıları görünce, “Sayın Cumhurbaşkanım biz de size teşekkür ediyoruz. Mescid-i Aksa’da İsrail sivilleri amaç alıyor, bombalıyor… Kadınlar, çocuklar can veriyor ama ona siz sahip çıkıyorsunuz. hayat liderleri ile görüşüyorsunuz.” dedim. “Onu elbette yapacağım” Diye konuştu ama Babacan ve Davutoğlu’nu kastederek, “Bunlar içeride Mescid-i Aksa’larımızı yıkmak istiyorlar” ifadelerini kullandı. Bunun üstüne “İkisine de hain mi diyorsunuz?” Sualini yönelttim. “Evet hain diyorum” dedi. “Bu ikisi içimizdeki Mescid-i Aksa’ları yıkmak isteyenlere destek oluyorlar.” diye belirtti. Mescid-i Aksa amaciyla temas yürütürken Bu tür konulari konuşmak amaciyla beni aramasına şaşırdım. İkincisi, bendeniz hangi konuyu sorsam netlikle Ali Babacan ve Davutoğlu amaciyla tek değerlendirme yaptı. Bu mevzu kırgınlık boyutunu aşmış. dahada çok, ikisini küresel sistem içinde tek hainlik projesinin parçası olarak görüyor.”

DAVUTOĞLU’NDAN YANIT

Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, Selvi’nin konuşmasının bulunduğu görüntüleri yasamsal medya hesabından paylaşarak, “Sayın Erdoğan tek medya mensubu üzerinden bizi içimizdeki Mescid-i Aksa’ları yıkmakla suçladı. Sayın @RTErdogan; Biz yıllarca surat yüze konuştuk, aracıya neden yok! Allah’ın şahit olduklarını kulların da bilmesi için, istediğin kanalda her şeyi konuşmaya hazırım, hodri meydan.” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir