Dalgalarla boğuşan kızı kurtarmak için bir an bile düşünmedi! Yaşam mücadelesi kamerada-haberi

Dün ilçenin Çarşı mahallesi kıyısındaki Sürmene İskelesi’nde 15 yaşında olan S.Ş. Balansını kaybedip denize düştü. çevrede devriye görevi yapan bekçilerden Hasan Kulaç, vaziyeti ayrım edip üzerindeki üniformayı çıkararak suya atladı.

ÇIRPINAN KIZI KIYIYA ÇIKARDI

Diğer bekçiler ise sağlık ekiplerine bildirdi. Kulaç, suda çırpınan S.Ş.’yi kıyıya çıkardı. Gelen sağlık ekiplerince evvel müdahalesi yapılan S.Ş., hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan S.Ş.’nin, sağlık vaziyetinin iyi olduğu bildirildi. aynı zamanda kurtarma anı, gsm telefon kamerası ile görüntülendi. Dev dalgalara aldırış etmeden suya atlayıp, S.Ş.’yi kurtaran bekçi Hasan Kulaç’a, çevredekiler teşekkür etti.

“ONU BIRAKMAYACAĞIMI SÖYLEDİM”

Trabzon’un Sürmene ilçesinde, iskeleden denize düşen S.Ş.’yi boğulmak üzereyken, suya atlayarak kurtaran bekçi Hasan Kulaç, o anları anlattı. Çok mutluluk dolu olduğunu söyleyen Kulaç, “Düşen kız kardeşimizin yüzme bilmediğini, bunun amaciyla de korku ve panik içinde olduğunu gördüm. Üzerimi çıkarıp derhal suya atladım. Suda ona sakin olmasını ve onu bırakmayacağımı söyledim.

“DALGALARDAN DOLAYI KOLLARIM VE BACAKLARIMDAN YARALANDIM”

Sırtıma alarak, arkadaşların attığı ip yardımıyla kıyıya yanaştım. Deniz de dalgalı olduğu amaciyla kollarım ve bacaklarım belli tek süre yaralandı. Ama kız kardeşimizi sudan sağlam şekilde çıkartmayı başardım. Kız kardeşimiz iyi olduğu amaciyla çok mutluyum” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Salim SARIKOÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir