CZN Burak’ın son paylaşımı ziyaret ettiği kent sakinlerinin büyük tepkisini çekti-haberi

Ardahan Çıldır İlçesine bağlı Aşıkşenlik Köyü Muhtarı Dural Karahan’ın daveti üstüne Ardahan’a gelen CZN Burak’a vatandaşlar yoğun alaka gösterdi. Türk mutfağını dünyaya tanıtan, yardım severliği ile tanınan meşhur yasamsal medya fenomeni CZN Burak, Çıldır Gölü’ne hayran kaldı.

DOHA’YI BİLE ETİKETLEDİ, ÇILDIR’A HİÇ YER VERMEDİ

Ziyareti kapsamında kent ile özdeşleşen Çıldır Gölü’nü de ziyaret eden birbirinden enteresan şovları ile adından laf ettiren ve yasamsal medyada 21 milyondan çok takipçisi var olan Şef CZN Burak; yasamsal medya hesabından paylaşım yapmayı da ihmal etmedi. ama CZN Burak’ın paylaşımında neden şehirle alakalı gerekse Çıldır Gölü’yle alakalı rastgele tek yafta yapmaması kent sakinlerinin hatri sayilir büyüklükte reaksiyonunu çekti. Ardahanlılar, Burak’ın paylaşımının altına özellikle Doha, Moskova, Katar, Dubai etiketi koymasına ama tek bir Çıldır’dan bahsetmemesine yorum yazarak sitemlerini iletti.

TANITILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ AMA TANITMADI

Paylaşımında Ardahan ve Çıldır Gölü ile alakalı yafta koymaktan imtina eden CZN Burak, ziyaretiyle alakalı bölgedeki mahalli gazetecilere yaptığı değerlendirmede Ardahan’ın Türkiye’nin incisi olduğunu ve bu güzelliklerin Türkiye’ye ile birlikte dünyaya dahada çok tanıtılmasının gerektiğini ifade etti.

MAHALLE HALKINA PARK SÖZÜ VERDİ

Çıldır Gölü ve Aşıkşenlik Mahallesinin tanıtımı amaciyla CZN Burak’ı Ardahan’a çağrı ettiğini belirten Aşıkşenlik Köyü Muhtarı Dural Karahan ise ziyaretle alakalı şunları söyledi: “CZN Burak, Aşıkşenlik Türbesini ziyaret ederek dua etti. dahada ardindan Çıldır Gölü üzerinde balık tuttu ve pişirdi. Aşıkşenlik semtine de park yapacağını belirtti. Ardahan’ın tarihi ve sınır kapılarıyla alakalı kendisine bilgi aktardık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir