Cumhurbaşkanlığı adaylığında İmamoğlu ve Yavaş’ın önünü kesen Kılıçdaroğlu son ankette hayal kırıklığına uğradı-haberi

Türk siyasetinde, millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaya ayni ritimde devam ediyor. CHP‘nin Daha önceki ekonomi bakanı Mehmet Şimşek’e adaylık önerisi götürdüğü iddiaları kulislerdeki sıcaklığını korurken, Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na “Bir asama dahada aday olmalısınız” demesi de ikilinin adaylık ihtimallerini düşürdü.

MANSUR YAVAŞ, KILIÇDAROĞLU’NU GEÇTİ

Tüm bu tartışmalar gündemdeyken Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, açık uçlu Cumhurbaşkanlığı anket neticelerini paylaştı. Ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 41.7 ile birinci çıkarken, adaylık amaciyla ismi konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yüzde 7.7’de var olan cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na 7 nokta ayrım attı.

AÇIK UÇLU ANKET

Kamuoyu araştırmacısı Hilmi Taşdemir, Temmuz’un 15’inde yaptıkları açık uçlu ankette aldıkları neticeleri canlı yayında açıkladı. “2023 seneninde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?” şeklindeki suale katılımcıların verdiği yanıtlar şu şekilde sıralandı:

Recep Tayyip Erdoğan: 41.7

Mansur Yavaş 14.7

Ekrem İmamoğlu 8.2

(son tartışmalar ve kendisinin adaylığının gündeme gelmesinden sonra)

Kemal Kılıçdaroğlu 7.7

Meral Akşener 5.9

Selahattin Demirtaş 5.4

Abdullah Gül 1.1

Ali Babacan 0.08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.