Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netanyahu’ya benzeten Meral Akşener’e tepkiler art arda geldi-haberi

İYİ Parti öncüsü Meral Akşener, Gazze’de katliam yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’a benzetti. Partisinin grup toplantısında konuşma yapan Akşener’in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu amaciyla kullandığı “Gözümüzün önünde kadınlar, çocuklar katlediliyor. tek manada Sayın Erdoğan’ın İsrailli çesidi var olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak amaciyla sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten art durmadı” ifadeleri hatri sayilir büyüklükte tepkiye yollar açtı.

ALTUN’DAN kati TEPKİ

Meral Akşener’in reaksiyon çeken sözlerine evvel cevap Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘dan geldi. Altun, Twitter’dan yaptığı izahta “Sayın Cumhurbaşkanımızı eli kanlı tek katile benzetmek politika etmek değildir.” sözleriyle reaksiyonunu dile getirdi.

Altun’un açıklamasının tamamı şu şekilde;

“Sayın Cumhurbaşkanımızı eli kanlı tek katile benzetmek politika etmek değildir. Bu benzetmeyi yapanlar aynı ifadeleri Mescid-i Aksa önündeki Filistinlilerin yanında kullansınlar. Onlara en iyi yanıtı tekrar Filistinli kardeşlerimiz ve bütün gönül coğrafyamız verecektir. Yazık.”

ÖMER ÇELİK: SİYASİ HAYATIMIZDAKİ EN BÜYÜK ÇİRKİNLİKLERDENDİR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından İzah yaparak, “İyi Parti genel Başkanı Akşener’in Sn. Cumhurbaşkanımız ile alakalı kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın bebek çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu’ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en hatri sayilir büyüklükte çirkinliklerden biridir.” dedi.

NUMAN KURTULMUŞ: ŞİDDETLE KINIYORUZ

AK Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise”Meral Akşener’i, Sayın Cumhurbaşkanımız ile alakalı söylediği izansız sözleri dolayısı ile şiddetle kınıyoruz. eğer Akşener, Netanyahu’yu birilerine benzetecekse ‘açık işbirliği – saklı ittifak’ yaptıkları suçsuz insanların katili pkk terör örgütünün siyasal uzantılarına benzetsin.” ifadeleriyle reaksiyonunu dile getirdi.

İBRAHİM KALIN: BU SİYASET DEĞİL, AKIL TUTULMASIDIR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Meral Akşener’e Twitter hesabından yaptığı izahla reaksiyon gösterdi: “Filistin davasını tek mukaddes emanet olarak taşıyan Cumhurbaşkanımızla bebek katili Netanyahu’yu aynı cümlede zikretmek Yalnızca Siyonistleri sevindirir. Bu sakil benzetme politika değil tek  us ve kalp tutulmasıdır.”

MUSTAFA VARANK: DİLİNİZ KANDİL İLE ahenk gösteren vaziyete GELİYOR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise “Filistin’de Erdoğan’a dua eden mazlumların ahı sizi yakar @meral_aksener . Sizin milliyetçiliğiniz kendisinin ülkesinin liderini azılı tek katille eş tutmak mıdır? Belli ki pkk terör yandaşı partilerle ittifak kurdukça diliniz Kandil’le ahenk gösteren vaziyete geliyor. Yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir