Çocuklarının “Seni çok özlüyoruz” sözüyle tır şoförlüğünü bıraktı, şimdi mantar taleplerine yetişemiyor-haberi

Gaziantep’in İslahiye kazasinda tır sürücülüğü yapan 38 yaşında olan Semih Albayrak, sürücülüğü bırakarak istiridye mantarı üretimine başladı. Taleplerin çok iyi olduğunu söyleyen Albayrak, pandemi sonrası devletten alacağı destekle işini büyüteceğinin altını çizdi.

ÇOCUKLARININ SÖZÜ akabinde ŞOFÖRLÜĞÜ BIRAKTI

Sefere gidecekken çocuğunun kendisine “Yine mi gidiyorsun” demesiyle sürücülüğü bırakma kararı aldığını belirten Albayrak, “Asıl mesleğim tır şoförlüğüdür. Tır sürücülüğü yaptığım dönemde çocuklarım bana ‘baba tekrar mi gidiyorsun, gitme biz seni çok özlüyoruz’ demeleri üstüne şoförlük mesleğini bıraktım. ardindan ne iş yapabilirim diye düşünürken tek yakınımızın da bu işi yaptığını duydum. onla birlikte görüşerek, İl ve İlçe tarım müdürlükleri ile istişare ettim ve bu işe başladım. Önceleri yapabilir miyim diye tereddüt ettim.

“TALEPLER ÇOK İYİ”

Ama başladım ve şimdi talepler yetişemiyorum. Bu iş amaciyla hükümet desteği var ama pandemi zamani olduğu amaciyla Daha desteğimizi alamadık. talepler çok iyi istiridye mantarın besin değeri çok yüksek. Perakende ücreti 15 TL, toptan ücreti ise 12 TL’ye gidiyor” diye konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / BEKİR ŞENTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir