Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın’a 60 sayfalık onlarca soru hazırlandı-haberi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının direktifiyle üç Temmuz’da uçakta gözaltına alınan ‘Çiftlik Bank‘ davası sanığı Mehmet Aydın‘ın emniyetteki işlemler sürüyor.

RAPORLAR KARŞILAŞTIRILDI

İstanbul güvenlik Müdürlüğü vatan yerleşkesinde gözaltında bulunan Aydın’ın Brezilya’dan yurda yanında getirdiği takriben 300 sayfalık evraklar, zabita ekiplerince incelenip müfettiş raporları ile karşılaştırıldı.

60 SAYFALIK sualler HAZIRLANDI

Soruşturma amaciyla oluşturulan hususi ekip tarafından, Aydın’a sorulmak üzere takriben 60 sayfalık yüzlerce Sual hazırlandı. zabita ekiplerince, ifade alma işlemine bu gece başlanacağı öğrenildi.

FİRARİ AĞABEYİ DE SORULACAK

Yöneltilecek sualler arasında firari olarak arandığı sırada vatan dışında kimlerle temas kurduğu ve beraberinde getirdiği belgeler de yer alıyor. Mehmet Aydın’a soruşturmanın kilit isimlerinden al bültenle aranan ağabeyi Fatih Aydın’la alakalı de sualler yöneltilecek.

75 BİN YIL HAPSİ İSTENİYOR

“Suç işlemek emeliyle teşkilat kurmak” ve “dolandırıcılık” benzeri çeşitli suçlardan 75 bin 260 seneye civarindan mapus cezası istemiyle ile alakalı dava açılan Aydın’a Türkiye’de mağdur ettiği kişilerin mali boyutu da soruldu. Kamuoyunda “Tosuncuk” lakabıyla tanınan Aydın, Türkiye’nin talebi üstüne cumartesi bugünü Brezilya tarafından sınır dışı edildikten ardindan THY’ye ait TK16sefer sayılı tarifeli uçakla Sao Paulo’dan İstanbul’a getirilmişti.

MEHMET AYDIN HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Hakkında İstanbul Anadolu 6. Ağır karar Mahkemesinde dava açılan Aydın, “Bilişim Sistemleri ve Banka veyahut Kredi Kurumlarının araç Olarak Kullanılması” suçundan İstanbul Anadolu 6. Ağır karar Mahkemesinin 7 Nisan 2021, “Tehdit” suçundan Bursa 19. Asliye karar Mahkemesinin 8 Şubat 2021, “Bankacılık Kanunu’na Muhalefet” suçundan İstanbul Anadolu 57. Asliye karar Mahkemesinin 6 Haziran 2018, “Tacir veyahut Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı”, “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama”, “Bilişim Sistemleri, Banka veyahut Kredi Kurumlarının araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık”, “Suç İşlemek emeliyle Örgüt Kurma” suçları kapsamında Geyve barış karar Hakimliğinin 19 Mart 2018 tarihindeki yakalama kararlarına güvenerek al bültenle beynelmilel seviyede aranıyordu.

Çiftlik Bank'ın CEO'su, Mehmet Aydın'ın kirli işlerini ifşa etti! Tosuncuk, topladığı paralarla uyuşturucu işine girmiş

Çiftlik Bank’ın CEO’su, Mehmet Aydın’ın kirli işlerini ifşa etti! Tosuncuk, topladığı paralarla uyuşturucu işine girmiş
Türkiye'ye kazançlan Tosuncuk, hemide kendisinin ayni vakitte da polislerin tayyare bileti parasını ödeyecek

Türkiye’ye kazançlan Tosuncuk, hemide kendisinin ayni vakitte da polislerin tayyare bileti parasını ödeyecek
Tosuncuk'un teslimiyeti dahi kandırmaca çıktı! Geliş nedeni çok başkaymış

Tosuncuk’un teslimiyeti dahi kandırmaca çıktı! Geliş nedeni çok başkaymış

Kaynak: Anadolu ajansı / Hüseyin Bağış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir