CHP’li Tanal TBMM’deki odasına “128 milyar dolar nerede?” pankartı astı! İndirmek için Meclis’e itfaiye geldi-haberi

Cumhuriyet milletçe Partisi (CHP) İstanbul mebus Mahmut Tanal, TBMM‘ye “128 milyar dolar nerede?” afişi astı. Yaptığı eylem sonrasında milletçe TV’ye konuşan Mahmut Tanal, ”Bu 128 milyar doları ne yaptılar? Gençler amaciyla mi harcadılar? İşsizliği bitirmek amaciyla ne yaptılar? bendeniz tek parlamento üyesiyim. Bu paraya ne olduğunu sormaya hakkım var” diye konuştu.

“BAKANLIĞA SORDUM cevap VERMEDİLER”

Odasının Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tam karşısında olduğunu söyleyen Tanal, ”Ben Bakanlığa bu paranın akıbetini sordum, bana cevap vermediler” dedi.

PANKARTI KALDIRMAK İÇİN İTFAİYE EKİBİ GELDİ

Tanal’ın Meclis’e astığı ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartını indirmek amaciyla itfaiye ekibi geldi. Öte istikametten Bir hayli CHP’li vekil, Tanal’ın odasında yer aldı. İtfaiye ekipleri pankartı indirmek amaciyla merdivenlerini yükseltirken, milletvekilleri pankartı art çekti.

İTFAİYE UZAKLAŞTI, PANKART tekrar ASILDI

İtfaiyenin müdahalesi esnasında yaptığı izahta “Pankartı tekrar asacağım” diyen CHP’li Tanal, itfaiye görevlilerinin uzaklaşmasının derhal peşinden “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartı tekrar odasının camına astı.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir