Cevdet Akınal: Suat Arslanboğa ve Mert Güzenge düdüklerini asmalı!-haberi

Gaziantep Futbol takimi Başkanı Cevdet Akınal, Trabzonspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. mücadelenin hakemi Suat Arslanboğa ve VAR hakemi Mert Güzenge’yi Katiyen affetmeyeceklerini ifade eden Cevdet Akınal, hukuki manada bütün girişimleri adina getireceklerini belirtti. 

“BİR TAKIMIN EMEĞİYLE OYNANMAZ, OYNANAMAZ!”

Trabzonspor karşılaşmasında verilen/verilmeyen kararlarla mücadelenin yıldızının hakemler olduğunu belirten Cevdet Akınal, “Dün akşam Türkiye’de tarihe geçecek ortada hakem hatalarını gördüğümüz KARANLIK tek geceyi arkada bıraktık. mücadele Yalnızca 5 dakika oynatıldı ve bize göre 5. Dakikada verilmeyen al kartla mücadele sona erdi. 45. Dakikada ise 2-1 olur korkusu dahi bize göre net var olan penaltımızın verilmemesiyle karşılaşma 3-0 bitti. tek şehrin, tek takımın emeğiyle kimse oynayamaz, bunu Katiyen onay etmeyeceğiz. Gaziantep şehrinin emeğiyle oynayan her insana karşı bütün girişimlerimizi yapacağız. Bu civarindan çaba verilen tek ortamda, düdüklerini ağzına civarindan götürüp çalmaya yüreği olmayan insanların artık Türk Futbolu’nda yeri olmadığına inanıyoruz. Aynı şekilde bunun için göz yumup, VAR pozisyonunda da görevini yapmayan hakemleri de vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz” dedi. 

“VİCDANI VARSA DÜDÜĞÜNÜ ASAR!”

Karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa ve VAR hakemlerinin Bir gün evvel gece gösterdikleri performansın derhal peşinden hakemlik kariyerlerini ivedilikle sonlandırmaları gerektiğini belirten Cevdet Akınal, “Tüm Türkiye’nin gözü önünde hakkımızı yiyenlerin, cezasız kalmamaları gerekiyor. Nasıl ki biz bu sonuçla birlikte milyonlarca Lira zarara uğruyorsak, bunun için neden olanlarda bunun bedelini ödemeleri gerektiğine inanıyorum. Vicdanları VARsa kimseden tek girişim olmadan, düdüklerini asacaklardır. Bu kararların hepsi Türk Futbolu’na UTANÇ GECESİ olarak anılacak olup, kariyerlerini sürdürmeleri vaziyetinde her mücadelede bu anları hatırlatacaklardır. Gaziantep şehri olarak Suat Arslanboğa ve Mert Güzenge isimlerinin ŞEHRİMİZİN ismiyle tek dahada Katiyen taraf yana gelmemesini diliyoruz” dedi. 

“MERT GÜZENGE’NİN MALATYA’DA BİZE YAPTIKLARINI UNUTMADIK” 

Karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa’nın yaptığı yanlislar civarindan mücadelenin VAR hakemi Mert Güzenge’nin de tek şehrin vebalini aldıklarını belirten Cevdet Akınal, “Takımımızın göstermiş olduğu performanstan dolayı mutluyuz ve takımımızı gönülden kutlama ettim. Suat Arslanboğa mücadele içinde düdüğünü ağzına civarindan götürüp çalamadığı pozisyonlarda, VAR hakemi var olan Mert Güzenge’nin de müdahale etmemesi inanılır benzeri değil. Bu toy arkadaşımız, deneyimli ortada hakeme müdahale faktörün korkusunu yaşamış olmalı. Kaldı ki takımımızın geçen sezon tertemiz Malatyaspor ile 2-2 kaldığı karşılaşmanın ortada hakemi var olan Mert Güzenge, o vakit verdiği kararlarla tekrar tarihe geçmişti. Bir gün evvel de kaldığı yerden ayni ritimde devam etmeyi başardı. Gaziantep hatri sayilir büyüklükte tek şehirdir, kimse bu şehirde yaşayanların erken işine giderken bedbaht gitmelerine neden olacak işler yapamaz” dedi. 

“AYRICALIK DEĞİL hak İSTİYORUZ!”

Türk Futbolunun gelişmesi yerine üzerlerine düşen bütün fedakarlıkları yapmaya çalıştıklarını belirten Cevdet Akınal, “Hiçbir vakit imtiyaz talebimiz olmadı. bütün içtenliğimle belirtmek isterim ki Bir gün evvel gerçekleşen hatalarla mücadele kazanacaksak, Katiyen kazanmayalım. imtiyaz değil hak istiyoruz, bunu Yalnızca kendimiz amaciyla değil Türk Futbolu’na çaba veren bütün takımlar yerine istiyoruz. Bırakın mücadelenin neticenini sahadaki futbolcular belirlesin. Akıttıkları öylesine ter başka yurttaslar tarafından etkilenmesin. Umarım Federasyonumuz ve ortada orta hakem heyetimiz da üstüne düşen görevleri adina getirerek bu arkadaşlarımız ile alakalı gerekeni yapacaklardır. VAR kayıtları da tabiki federasyonumuzda mevcuttur. Türk Futbolunu yakından ilgilendiren ve hepimizin sorumluluğunda bulunan bu KARANLIK geceyle alakalı olarak kamuoyunun ivedilikle bilgilendirilmesini bekliyoruz ” diyerek sözlerini noktaladı. 

  • Fenerbahçe
  • Pereira
  • Avrupa Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.