Cehennemin fragmanı gibi! Adana’da termometreler 47 dereceyi gösterdi-haberi

Yaz mevsiminde kavurucu sıcaklarıyla meşhur Adana‘da nihayet aylarda sıcaklık, istisnalar dışında mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Meteoroloji genel Müdürlüğü bilgilerine göre Şehirde sema sıcaklığı öğle saatlerinde 39-40 derece ölçülürken, açık alanlardaki termometreler güneş altında 47 dereceyi gösterdi. nem yoğunluğuyla birlikte sıcaklığın tesirinin arttığı Şehirde vatandaşlar parklar, yeşil alanlara akın etti. Parkta çevre düzenlemesi yapan işçileri ise kavurucu sıcakta çalışmalarını sürdürdü.

“OTURURKEN BİLE TERLİYORUZ”

Seyhan kazasinda bulunan Atatürk Parkı’nın çevre düzenlemesini yapan işçilerden Sevda Karaoğlu, sıcaktan bunaldıklarını ama işlerine ayni ritimde devam etmeleri gerektiğini söyledi. Adanalıların sıcakla mücadele vermeye alışık olduğunu kaydeden Karaoğlu, “Bizim mukadderatımız olsa gerek. Burası her sene dahada da sıcak oluyor. Mola saatlerimizde gölgeye koşuyoruz. Otururken dahi terliyoruz” dedi.

“CEHENNEMİN FRAGMANI GİBİ”

Parktaki ağaçların gölgesinde serinlemeye çalışan Sıla Birgenç ise mecburi kalmadıkça dışarı çıkmadığını ama bu erken mühim işleri amaciyla sıcağa dayanmak zorunda olduğunu belirtti. Adana sıcağına diyecek kelime bulamadığını belirten Birgenç, “Burası sanki cehennemin fragmanı gibi. bunun için karşın Adana çok iyi tek şehir. Katiyen başka tek yerde yaşayamam” diye konuştu.

Arkadaşıyla parkta hasbihal eden Yiğitcan Avcı ise kendisinin Adana sıcağında yandığını Rusya‘da yaşayan babasının ise oradaki serin havada huzur çattığını belirterek, Rusya’ya gitmek istediğini söyledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Can Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.