Çaykur Rizesporlu Meriah: Savaştan galip çıkmak istiyoruz-Haberi Burada

Çaykur Rizespor’un müdafaa oyuncusu Yassine Meriah, medya mensuplarına yaptığı açıklamada, güç tek dönemden geçtiklerini, Kayserispor karşılaşmasından galibiyetle ayrılarak Rizespor camiasını mutluluk dolu etmek istediklerini söyledi. Sivasspor mücadelesinde galibiyeti getirecek golü atamadıklarını kaydeden Yassine Meriah, “Sivasspor karşısında belki elimizden geleni yaptık ama tek türlü o galibiyeti getirecek var olan golü atamadık. Ne yazık ki başaramadık. o nedenle mücadelenin derhal peşinden üzgündük. Çok mühim fırsatları değerlendiremedik. Sıkıntılı tek süreçten geçiyoruz. Ama bunu Kayserispor karşısında telafi etmek istiyoruz. 90 dakika süresince ugras ederek bu sıkıntılı vaziyeti aşmak istiyoruz. Orada alacağımız galibiyet ile Rizespor camiasını mutluluk dolu etmek istiyoruz. 90 dakika süresince orada mecazi manada söylüyorum tek harp olacak. Bu savaştan galip çıkarak iyi tek seri yakalamak istiyoruz. Zira hemide bizim amaciyla ayni vakitte da teknik heyet amaciyla güç tek dönem” dedi.

“İYİ BİR TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ VAR”

Yassine Meriah, perişan sonuçların üst üstüne geldiğini ifade ederek, “Bunu konsantrasyon eksikliğine bağlayabiliriz. Ama ligin evvel yarısında da üst üstüne nokta ve galibiyet alan bu oyunculardı. Biz hocamızla bunu muvaffak olmak istiyoruz. İyi tek teknik direktörümüz var. mükemmel çalışıyoruz. tek şekilde bunun alana yansıyacağını düşünüyorum. tekrar çıkışa geçeceğiz. Savunmada ikili, üçlü de oynasak, bendeniz Yalnızca işimi yapıyorum. Sahada görevimi adina getirmeye çalışıyorum. Açıkçası şu anda oynadığımız sistemi seviyorum. Önceki sistemle de tek sıkıntım yoktu. Ama tek şekilde adapte olduğumuzda dahada iyi sonuçların geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“REMY VE BOLDRIN’İN YOKLUĞUNU HİSSEDİYORUZ”

Remy ve Boldrin’in yokluğunu hissettiklerini belirten Yassine Meriah, “Ama Rizespor oyuncudan ibaret değil. elbette Remy benzeri tek oyuncunun hemide alan içinde ayni vakitte da alan dışında varlığı bizim amaciyla çok kıymetli. Boldrin amaciyla de aynı şey geçerli. İkisi de ağır ağır aramıza dönecekler. Umarım döndüklerinde dahada iyi tek ortam oluştururuz” ifadelerini kullandı.

Doğancan İLEK/RİZE, (DHA)

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir