Cansız bedenler sokaklarda yakılmaya başlanmıştı! Prof. Dr. Uğur Şahin’den Hindistan’a umut olacak haber-haberi

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in üst yöneticisi var olan Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik olusturan koronavirüsün Hindistan varyantı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

AŞIYA var olan GÜVENİNİ DİLE GETİRDİ

AFP’nin geçtiği son dakika gelişmesine göre, BioNTech’in kurucu ortağı Uğur Şahin, firmasının Pfizer ile ortaklaşa geliştirdiği aşının koronavirüsün Hindistan varyantına karşı tesirli olduğuna var olan güvenini dile getirdi.

Şahin mevzu hakkinda açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

‘Hala Kovid-19’un Hindistan varyantını test ediyoruz, ama bu varyantta dahada evvel test ettiğimiz ve aşımızın muvaffakiyet gösterdiği mutasyonlar var, bu sebeple kendime güveniyorum.’

ÖLÜ SAYISI 200 BİNİ GEÇTİ, CANSIZ BEDENLER SOKAKTA YAKILMAYA BAŞLANDI

Hindistan’da, Kovid-19’un mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı yükselen türlerinin nihayet dönemdeki olay artışında tesirli olduğu olasılık ediliyor. nihayet vakitte bu varyantın da tesiriyle ülkedeki olay sayıları rekor üstüne rekor kırmış, bu erken açıklanan veriler sonrası ülkedeki ölü sayısı 200 bini geçmişti.

Koronavirüs hasebiyle can veren hastaların cansız bedenlerinin yakıldığı krematoryumlarda yer kalmaması sonrasında Hindistan’da park yerleri ve sokaklar da cansız bedenlerin yakıldığı birer ortada haline gelmişti.

HÜKÜMET YENİ BİR KAPANMADAN YANA DEĞİL

Öte istikametten Başbakan Narendra Modi, ahenk gösteren ücret toparlanmaya zarar vereceği endişesiyle olay artışını engellemek amaciyla memleket genelinde tertemiz tek kapanmaya gidilmesine sıcak bakmıyor.

Vakaların yoğun olduğu Maharaştra eyaleti ile başşehir tertemiz Delhi ve etrafında kısmi sokağa çıkma yasakları uygulanırken memleket çapında tek yasak Daha ufukta görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir