Canlı yayında Perinçek’i küplere bindiren “Karanfil” yorumu: Mert olun biraz mert-haberi

ABD’nin Afganistan’dan çekilmesi ile ülkenin idarenini denetimi altına alan Taliban, yeryüzünde olduğu benzeri ülkemizde de tartışılmaya ayni ritimde devam ediyor. vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek‘in geçtiğimiz günlerde mevzu hakkinda olarak “Taliban, Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye’de yaptığı benzeri Afganistan’ın Kurtuluş Savaşı’nı başardı” açıklamasında bulunmuş ve münakaşa yaratmıştı.

SÖZLERİNİN ARKASINDA DURDU

Habertürk’te ‘Nedir Ne Değildir’ programına katılan doğu Perinçek, bu açıklamalarını yineleyerek Afganistan’ın tıpkı Kurtuluş Savaşı’na eş tek ugras verdiğini söyledi. nihayet derece sıcaklıklı geçen programda moderatör Mehmet Akif Ersoy kapanış anonsunu yaptığı sırada Habertürk TV Dış politika ve Güvenlik Politikaları Yayın Koordinatörü Çetiner Çetin’in laf alması tek anda tansiyonu yükseltti.

“KIRMIZI KARANFİLLE TALİBAN YÖNETİCİLERİNİ SELAMLAYABİLİR”

Perinçek’in tek asama pkk terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a karanfil verdiği görüntülere atıfta bulunan Çetin, “Ben şöyle tek gözümde canlandırdım sayın Perinçek, tek ayin ardindan Afganistan hükümeti amaciyla Kabil’de elinde al karanfillerle Taliban yöneticilerini selamlayabilir” ifadelerini kullandı.

PERİNÇEK ÇOK KIZDI

Bu sözlere tek hayli sinirlendiği gözlenen Perinçek, “Sizin bu iğnelemenizi size hiç yakıştırmadım. Mert olun biraz, bendeniz kimseye al karanfil vermedim. tek defa saptırmayın, sizin neyi ima ettiğinizin farkındayım. bendeniz Abdullah Öcalan’a gittim ve teslim ol Türkiye’ye dedim ve bunun benzeri laf sokuşturmayın! bunun benzeri mert konuşalım, bu şekilde cevabınızı alırsınız” diyerek reaksiyonunu dile getirdi.

İşte ikili arasında geçen o diyaloglar;

Doğu Perinçek: Bakın Taliban benim şu vakit dostum. Taliban’ın başarılı olmasını istiyorum. Amerika’ya karşıya başını çok tutmasını Afgan milletinin istiyorum. Ona al karanfil de veririm, ama Abdullah Öcalan’a al karanfil vermedim. Sizin bu iğnelemenizi de hiç buradaki edebe ve adaba terbiyeye yakıştıramadım anladınız mı. bunun benzeri tartışılmaz, bunun benzeri yaptıkça bendeniz açarım olayı. Dürüst olun bunun benzeri açıktan güreşin faul yapmayın size onu öneririm hayatınızda dürüst olmanızı ve açık güreşmenizi öneririm.

Çetiner Çetin: Sayın Perinçek dürüstlük dersini sizden almayacağım.

Doğu Perinçek: Alın alın..

Çetiner Çetin: bendeniz iyi tek gazeteciyim, dürüstlük dersi ile alakalı da siyasi ilkeler ile alakalı da, dürüstlük ile alakalı da size derste veririm.

Doğu Perinçek: Hiç ders veremezsiniz.

Çetiner Çetin: Biz gazeteciyiz siz siyasetçisiniz biz sizi eleştirebiliriz de sualde sorabiliriz. Ama sizin bunu bunun benzeri tehdit yoluyla laf sokuşturmanızın manası yok. bendeniz öyle tehditlere de gelmem bunu da bilin, öyle tehditle…

Doğu Perinçek: Ben de tehdit olmaz ama bunun benzeri faullü görüşmeleri sevmem birisi öyle yaptı mı onun o tavrını yüzüne vururum. Gaz tenekeci vardır, medya mensubu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir