Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme-haberi

Olay, üç Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı hanede alana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık var olan yazi Büyükşen’e ait Haneye girdi. Şüpheli, görevli emeklisi Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti.

Evdeki çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Ölü benzeri davranan ve dahada ardindan yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya gittikçe olayı anlattı.

Eve gelen zaptiye ekipleri, çiftin cansız bedenlerini buldu. O asama güvenlik güçlerinin yürüttüğü çalışmalarda, cinayet şüphelilerine ulaşılamadı.

25 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmazın başkanlığında cinayet dosyası, 2020 senesi Kasım ayında tekrar ele alındı.

Teknik ve fiziki takibin derhal peşinden 13 Temmuz 2021’de düzen eden operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen, eşi Betül Büyükşen, Betül Büyükşen’in babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve kuzeni Mehmet Ali Dayanır ile Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve bu çiftin aynı mahallede temasa geçtiği Zekeriya Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen’in de aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin HTS kayıtları ile WhatsApp görüşmeleri de analiz altına alındı. Sorgulamada Esra Taş’ın, öldürülen Büyükşen çiftinin hanelerine 500 metre mesafedeki komşularının erkek çocuğu Hüseyin K.’nın Daha önceki sevgilisi olduğu alana çıktı.

ADRESLERİ KARIŞTIRMIŞLAR

Esra Taş’ın, Hüseyin K.’nın serisinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu yüzden aileye zarar saglamak istediğini, vaziyeti sevgilisi Abdullah Başdemir’e anlattığı, Başdemir’in de kazanç karşılığı iki kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri amaciyla Hüseyin K.’nın evine gönderdiği öne sürüldü.

Başdemir’in kiraladığı iki kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp, Hüseyin K.’nın ailesi adina komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş, ‘kasten öldürmeye azmettirme’, Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de ‘kasten öldürmeye yardım etme’ suçlarından tutuklandı.

GÖZALTINA ALINAN ÇOBANA TAHLİYE

Soruşturmayı sürdüren zaptiye ekipleri, olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen Abdullah Başdemir’in o asama çiftliğinde çobanlık yapan ve dahada ardindan Konya’dan ayrılarak Ankara’ya giden Afganistan tebaalı Abdulhamid Uzbek’i de gözaltına aldı.

Konya’ya kazançlan Uzbek, jandarmadaki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi. Uzbek, medya mensuplarının “Siz mi öldürdünüz?” sualine “Yanlış ağabey, Allah korusun” diyerek cevap verdi. Uzbek, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. tahkikat sürerken, Uzbek 22 Ekim 2021’de adli kontrolle tahliye edildi.

Tutuklulardan Mustafa Okşen de 17 Ağustos 2021’de cezaevinde geçirdiği rahatsızlık hasebiyle hayatını yitirdi. ‘Kasten öldürmeye yardım etme’ suçundan yakalanmis bulunan Zekeriya Okşen de tutukluluk süresine itiraz neticesi nöbetçi barış karar hakimliğince dört Şubat’ta tahliye edildi. başka şüpheliler Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın tutukluk hallerinin ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

7 KİŞİ dahada GÖZALTINA ALINDI

Abdullah Başdemir’in yaşadığı Çumra kazasinda cinayetle irtibatı olduğu düşünülen 5 şüpheli, üç Nisan’da zaptiye ekiplerince gözaltına alındı. Şüpheliler, ifadelerinin derhal peşinden hür bırakıldı.

Soruşturma kapsamında İl zaptiye Komutanlığı ekipleri, 22 Mart’ta 7 kişiyi dahada gözaltına aldı, bu kişilerin de hepsi ifadelerinin derhal peşinden hür bırakıldı. nihayet olarak tahkikat kapsamında 7 kişinin dahada gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan 7 şüpheliden E.Ç., cinayetle irtibatı olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Büyükşen cinayeti olayında yakalanmis sayısı böylelikle 3’e yükseldi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.