Bülent Uygun dolandırıldı! İşte giden para-haberi

Dolandırıcıların nihayet kurbanı meşhur teknik patron Bülent ahenk gösteren oldu. Kendisini tv kanallarında DNA uzmanı olarak tanıtan Ulaş Birihan adli kişinin, “Milli Emlak genel Müdürü akrabam” diyerek güven yönerge edip teknik patron Bülent ahenk gösteren dahil yüzlerce kişiyi arsa alma vaadiyle dolandırdığı alana çıktı.

Kendisini DNA Uzmanı olarak tanıtan ve televizyonlarda yayınlara çıkan Ulaş Birihan’ın aralarında meşhur teknik patron Bülent Uygun’un da olduğu çok sayıda kişiyi milyonlarca Lira dolandırdığı alana çıktı.

Sabah’ta bulunan habere göre; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre; Ulaş Birihan, Bülent Uygun’la FIFAmenajeri Cem Şimşek vasıtasıyla tanıştı. müzakereler esnasında Ulaş Birihan kendisini üst düzey siyasilere yakın tek kişi olarak tanıttı. Hem de bununla da yetinmeyerek ulusal Emlak genel Müdürünün akrabası olduğunu dahi söyledi. Önemli isimleri zikredip güven sağladı. genel Müdürlüğe ait arsaların ihale yoluyla satılacağını, kendisinin de satın almak isteyenlere muavin olabileceğini aktardı.

GÜVEN VERİP BİNLERCE LİRAYI ELDEN ALMAYI BAŞARDI

Sohbet üstüne Cem Şimşek bu vaziyeti Daha önceki millî futbolcu ve teknik patron Bülent ahenk gösteren ile Halit Olkan adli tek arkadaşına aktardı. üç ad de Sakarya’nın Karasu ilçesindeki tek arsayı almak üzere ihaleye girmek istediler. Hem de o asama Katar’da Futbol antrenörlüğü yapan Bülent ahenk gösteren işlerini arkadaşı Kaffar Karademir aracığıyla yürüttü. Ulaş Birihan sözde arkadaşlık yaptığı isimleri Karasu’ya götürüp arsayı gösterdi. güven pekiştirmek amaciyla arsanın konumuna değin tek takım belgeler de sundu. Bunun üstüne üç ad de Ulaş Birihan’ın yönlendirmesiyle arsa ihalesine girmek amaciyla 100’er binden toplaminda 300 bin lirayı elden teslim ettiler. Satış sürecinde ise kendilerine dışarıda beklemelerini söyleyip tek süre ardindan paraların yatırıldığını gösterir makbuzlarla birlikte art döndü.

BÜLENT UYGUN’A İKİNCİ VURGUN

Bu olaydan 4-5 ayin ardindan arsa sahibi olacaklarına inanan mağdurlara “vergi affı geldiği amaciyla kişi başı 50 bin Lira tediye yapılması yeterli, dahada az maliyete arsayı saglamak edeceğim” diyen Ulaş Birihan’a tekrar elden 160 bin Lira dahada tediye yapıldı. Bununla da yetinmeyen dolandırıcı Bülent Uygun’a Büyükçekmece ve Çeşme’de bulunan iki ayrı arsayı alması amaciyla de telkinde bulundu. İkna da etti. ahenk gösteren arkadaşları aracılığı ile tekrar elden 125 bin dolar ve seksensekiz bin 850 lirası bankadan olmak üzere toplaminda 488 bin 850 Lira dahada kazanç verdi.

EŞİNİ BİLE DOLANDIRMIŞ

Mağdurlar geç de olsa yaptıkları araştırma üstüne Ulaş Birihan’ın başkalarını da dolandırdığını öğrenmeleri üstüne şikayetçi oldu. Başlatılan tahkikat kapsamında şüphelinin eşinin evini satarak onu dahi dolandırmasının dışında aynı metotla yüzlerce kişiyi dahada dolandırıp ile alakalı davalar olduğu belirlendi.

DNA UZMANLIĞI DA sahte ÇIKTI

Dolandırıcılıklar bununla da bitmemişti. Savcılık, şüphelinin kendisini DNA uzmanı olarak tanıttığını ama tek firmada çalıştığını belirledi. Ama savcılığın asıl mühim belirlemesi şüphelinin bu sektöre değin de uzmanlığı bulunmadığı ve firmadaki doktoru da zarara uğrattığıydı. bu yüzden de ile alakalı tahkikat olduğu dahası DNA mukayesesi faaliyetlerine ait de Dolandırıcılık yaptığı amaciyla Ayrı olarak davaları bulunduğu belirlendi.

UYGUN’A ev VERDİM DEDİ ASILSIZ ÇIKTI

Savcılık, ulusal Emlak genel Müdürlüğü ile yazışma yaptı. Yazışma neticesi şaşırtmadı çünkü mağdurlar yerine hiçbir işlem yapılmamıştı. Ayrı olarak mağdurlara verdiği makbuz ve sözleşmelerin de sahte olduğu alana çıktı. Dolandırıcılık yapmadığı iş kolu kalmayan Ulaş Birihan ifadesinde suçlamaları onay etmedi ama mağdurların arsa alım talebi amaciyla akrabalarıyla görüşüp mağdurlardan da tek miktar kazanç aldığını belirtti. Bülent Uygun’a ise ev verdiğini argüman etti. ama tapu müdürlüğü Uygun’a devredilmiş tek taşınmaz bulunmadığını belirledi.

SAVCILIKTAN ÖNEMLİ sahtekarlik VURGUSU

Tüm bu yaşananların derhal peşinden sırra kadem basan Ulaş Birihan ile alakalı yakalama kararı çıkarıldı. Savcılık ise, “üst düzey yöneticilerle yakın münasebet içinde olduğunu ileri sürüp paralar aldı, sahte belgelerle müştekileri dolandırdı” diyerek hayretler uyandıran dolandırıcılığı gözler önüne serdi.

KAYIP MİLYONLARCA LİRA 26 YILA civarindan HAPİS İSTEMİ

Bülent Uygun’un toplamda 638 bin 850 Lira ve 125 bin dolar olmak üzere iki milyon 481 bin lira, Cem Şimşek’in 150 bin Lira ve müşteki Halit Olkan’ın 160 bin Lira kayıp yaşadığını kaydeden savcılık kuşkulu hakkında, “Kamu görevlileri ile ilişkisi olduğundan bahisle tek işin gördürüleceği vaadiyle dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından toplamda 26 sene üç aya civarindan mapus cezası istemiyle dava açtı.

  • beşiktaş
  • süper lig
  • cyle larin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.