Bu kadarına pes! Korona için toplanan yardımlarla kalamar heykeli yaptırdılar-haberi

Ishikawa kentine bağlı Hosu Bölgesi’nde bulunan kıyı kasabası Noto’da Kovid-19 yardım fonunda sağlanan paralar ile devasa tek kalamar heykeli yapıldığı alana çıktı. ulusal çapta salgınla ugras amaciyla verilen hibeler ile 800 milyon yen (7,3 milyon dolar) yardım alan kıyı kasabası, yardım parasının 25 milyon yenlik (228 bin 500 doları) bölümü ile dev tek kalamar heykeli yaptırdı.

HALKIN TEPKİSİNİ ÇEKTİLER

13 metre uzunluğundaki heykelin, yardım paraları ile yaptırılması ise halkın reaksiyonunu çıktı. Sağlanan yardım fonlarının direk Kovid-19 yardımları amaciyla harcanması gerekmese de, salgının ayni ritimde devam ettiği göz önüne alınca Bir hayli kişi heykele bu civarindan kazanç harcanmasını eleştirdi.

“ACİL DESTEK İÇİN KULLANILABİLİRDİ”

Bölge sakini Chunichi Shimbun yaptığı açıklamada, paranın tıp personeli ve uzunca süreli bakım tesisleri benzeri “acil destek” amaciyla kullanılabileceğini ifade etti.

TURİSTLERİ ÇEKMEK AMACIYLA YAPILDI

Notolu görevliler ise, heykelin turistleri salgından ardindan kasabaya art çekme Emelli uzunca vadeli tek tasarının parçası olduğunu ifade ederek, heykelin turistik tek çekim merkezi olacağını ve Noto’nun meşhur uçan kalamarının tanıtımına muavin olacak uzunca vadeli tek stratejinin parçası olduğunu belirtti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir