Bitlis’te şehit olan Korgeneral Osman Erbaş’ın yakın zamanda orgeneralliğe terfi edeceği ortaya çıktı-haberi

Bitlis’in Tatvan kazasina bağlı Çekmece Köyü yakınlarında askeri helikopterin düşmesi neticesi 11 askerimiz şehit oldu, iki askerimiz ise yaralandı. Şehit var olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş‘ın şehit acısı ise memleketi Yozgat‘a düştü.

ORGENERALLİĞE TERFİ ETMESİ BEKLENİYORDU

Korgeneral Osman Erbaş’ın doğup büyüdüğü Yozgat’ın Yerköy İlçesine bağlı Saray Köyü Türk bayrakları ile donatıldı.

Yozgat’ın Yerköy kazasi Saray köyü nüfusuna kayıtlı var olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş evvel ve ortaokulu memleketinde tamamladı. Erbaş askeri okuldan muvaffakiyet ile mezun olduktan ardindan Türkiye’nin değişik bölgelerinde görev yaptı. Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı görevi de yapan Korgeneral Erbaş, takriben 5 senedir Elazığ 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu. Erbaş, tek sonraki YAŞ Toplantısında orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

2 ÇOCUK BABASIYDI

6 kardeşten dördüncüsü var olan şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın 14 Mayıs 2020 seneninde annesi Cemile Erbaşı kaybetmişti. 59 yaşında şehit var olan Korgeneral Erbaş evli ve iki bebek babası idi.

“GECE GÜNDÜZ VATANI İÇİN ÇALIŞTI”

Şehidin Yozgat’ın Saray Köyünde yaşayan ablası Hüsniye Korana, 5 kız kardeşin tek bay kardeşlerini kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyledi. Şehidin ablası Hüsniye Korana, “Yavrum 17 yaşında köyden ayrıldı. Vatanı amaciyla çalıştı. Ne tatil bildi ne izin. Gecesini gündüzüne kattı. tek bay kardeşimizdi. anne baba hasretiyle yandı. vatan sağ olsun. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin” dedi.

“İRTİBATINI HİÇ KESMEDİ”

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın ilkokulda derslik arkadaşı var olan köy muhtarı Mustafa Kurt, Osman Paşa’nın en nihayet annesi Cemile Erbaş’ın cenazesi amaciyla 10 ay evvel köye geldiğini belirterek, “Çocukluğumuz birlikte geçti ilkokulda aynı sınıftaydık. Askeri okulu kazandıktan ardindan Yozgat’tan ayrıldı. Ama irtibatı hiç kesmedi. devamlı konuşuyorduk. Biz onun genel Kurmay Başkanı olmasını bekliyorduk, şehit oldu çok üzgünüz” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / BAHADIR MUHLİS GÖKGÜL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir