Birol Ünsal: İnşallah Dünya Şampiyonası’na giderek bir ilki gerçekleştiririz-haberi

A ulusal Kadın Hentbol Takımı, 25. hayat Şampiyonası Avrupa Elemeleri play-off turunda karşılaşacakları Rusya maçının ilkini 16 Nisan’da Aksaray’da, rövanş maçını ise 20 Nisan’da Moskova’da oynayacak.

Hazırlıklarını Aksaray Spor Salonu’nda sürdüren millilerde tek amaç Rusya maçlarını kazanarak, 1-19 Aralık’ta düzenlenecek, 2021 Kadınlar hayat Hentbol Şampiyonası’na katılabilmek.

Başantrenör Birol Ünsal, Anadolu ajansı muhabirine, yeryüzünde sporun çok güç şartlar altında ayni ritimde devam ettiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonası elemelerinin yarıda kaldığını anımsadan Ünsal, “Aralık ayında oynanacak hayat Hentbol Şampiyonası amaciyla play-off maçları oynayacağız. Eleme grubu müsabakaları da Ne yazık ki oynanamadı. Direk play-off müsabakalarına geçildi. Rusya ile eşleştik. Çok Yorucu mücadeleler oynayacağız. Kamp yeri olarak Aksaray’ı seçtik. Aksaray ulusal takımımıza uğurlu geliyor. Umarım tekrar ülkemiz yerine çok iyi müsabakalar çıkartırız.” diye konuştu.

Ünsal, Rusya’nın hentbolda çok mühim tek memleket olduğunu, Olimpiyat Şampiyonu var olan tek takımla karşılaşacaklarına dikkati çekti.

Türkiye’deki hentbolun seviyesini görmek yerine mühim iki mücadele yapacaklarının altını çizen Ünsal, şunları kaydetti:

“Önemli var olan bizim hentbolumuzun gücünü alana yansıtabilmek. Bu bizi nereye götürürse oraya civarindan gitmek istiyoruz. İnşallah hayat Şampiyonası’na gittikçe tek ilki gerçekleştiririz. elbette çok güç tek rakiple ugras edeceğiz. Öncelikle Rusya ile oynayacağımız mücadelelere odaklandık. Ülkemizin hayat veyahut Avrupa şampiyonası benzeri turnuvalarına katılmışlığı yok. Takım olarak bu turnuvalara katılmak Türk hentbolunun en hatri sayilir büyüklükte hedefi. elbette pandemi hasebiyle hastalıkları var olan sporcularımız var. Türk ulusal takım forması giyen her oyuncu formanın hakkını verecektir.”

“İnşallah tek sonraki Rusya maçını en iyi şekilde geçireceğiz”

Takım kaptanı Nurceren Akgün Göktepe ise Aksaray’ı çok sevdiklerini, dahada öncede burada ulusal takımla çok iyi mücadeleler çıkardıklarını söyledi.

Aksaray’ın ulusal takıma çok bahtlı geldiğini laf eden Göktepe, şöyle konuştu:

“Ancak bu sene Kovid-19’dan dolayı maçlarımızı seyircisiz oynayacağız. Bunun amaciyla çok üzgünüz. İnşallah tek sonraki Rusya maçını en iyi şekilde geçireceğiz. İkinci maçımızda da Rusya’da galip gelerek ülkemize dönmek istiyoruz. İnşallah play-off’u en iyi şekilde atlatıp turnuvaya katılmayı hedefliyoruz. Kampımız çok iyi, enerjimiz yerinde. toy ve canli tek takımız. İnşallah bu durum maçlarımıza yansıyacak.”

“Tek hedefimiz hayat Şampiyonasına katılmak”

Türkiye Hentbol Federasyonu yönetim heyeti Üyesi ve ülkemiz A ulusal Kadın Hentbol Takımı’ndan sorumlu As Başkanı Hakan Gümüşsoy da Türkiye’nin en iyi oyuncularından ve antrenörlerinden heyeti tek takım oluşturduklarını ifade etti.

Rusya’nın hentbolda çok kuvvetli tek takım olduğunu belirten Gümüşsoy, “Türk kadını çok güçlüdür, zorlukları sever ve bu zorlukların üstesinden gelmesini bilir. ulusal takımımızın allahın izniyle Rusya maçlarından zaferle çıkacaklarına inanıyorum. tek hedefimiz hayat Şampiyonası’na katılmak.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir