Bir zamanlar denizin ortasındaydı! Bakireler Tapınağı görenleri şaşkına çeviriyor-haberi

Maltepe Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan, yapımı 1953 seneye dayanan Bakireler Tapınağı Daha önceki Yunan mitolojisinde izdivaç etmek istek eden toy kızların yüzerek ziyaret ettikleri tek yapıydı. milletçe arasında Bakireler Tapınağı veyahut Bakireler Anıtı denilen yapı, üç metre çapında, 6 direk üstüne oturtulmuş tek kubbeden oluşuyor.

Bakireler Tapınağı, evvel yapıldığında kıyıdan 50 metre uzaklıktayken denizin doldurulması ile nihayet vakitlerde İspark’a bağlı otopark alanında kaldı. Otopark alanında var olan mabet görenleri şaşkına çeviriyor.

Yapının bakımsızlığa terk edilmesi vatandaşlar tarafından reaksiyon alırken, yapının etrafında mabet ile alakalı rastgele tek bilgi bulunan tabela veyahut güvenlik tedbiri olmaması da dikkat çekti. Öte istikametten bakımsız var olan “ Bakireler Tapınağı” havadan dron ile görüntülendi.

TARİHİ mimari GÖZÜKMÜYOR

Konu ile alakalı konuşan vatandaşlardan Emine Sümer,

“Ben çok Daha önceki Maltepeliyim, çocukluğum burada geçti. Burası dahada evvel denizken biz istasyonun oradan denize giriyorduk. Bu Bakireler Tapınağı’na biz yüzerek gelemiyorduk. öylesine tek dolgu yapıldı.

Yapı çok eski, tarihi yapılarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Biz burayı biliyoruz ama benim çocuğum bunun ne olduğunu bilmiyor.

Otoparklarda olduğu amaciyla yapı gözükmüyor. Şaşkınız çevresi dahada açık olsa arabalar olmasa bu yapıyı belirginleştirici tek şekilde çevresi düzenlense dahada iyi olur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.