Bir anda tırmanışa geçen Bitcoin, 40 bin dolar seviyesine yaklaştı-haberi

Uzun vakittir düşüş eğiliminde devinim eden kripto paraların, bu erken Bitcoin öncülüğünde kati yükselmesi gündemin odağına yerleşti. geçtiğimiz hafta 29 bin dolar seviyesine civarindan gerileyen Bitcoin’in fiyatı, evvelki güne göre yüzde 10’a yakın kıymet kazanarak 38 bin doların üstüne çıktı.

AMAZON İDDİALARI ETKİLİ OLMUŞ OLABİLİR

Analistler, teknoloji devi Amazon’un kripto kazanç piyasasına girmeyi planladığı istikametindeki Daha doğrulanmamış haberlerin, Bitcoin alımlarının güçlenmesinde tesirli olduğunu bildirdi.

64 BİN 813 DOLARI GÖRMÜŞTÜ

Bitcoin 64 bin 8123 doları 14 Nisan 2021 tarihinde gördükten ardindan kati satış dalgasıyla karşılaşmış ve 29 bin dolar seviyelerine civarindan gerilemişti. Tarihi çok seviyesinden yüzde 38 uzakta var olan Bitcoin bu erken yüzde 17’nin üzerinde primle 39 bin 738 dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin böylelikle 39 vakit evvelki seviyesi var olan 40 bin dolara civarindan yaklaşmış oldu.

ELON MUSK’UN AÇIKLAMALARI YÜKSELİŞİ HIZLANDIRDI

Bitcoin üzerinde tesirli izahları var olan Elon Musk’ın da yükselişte hissesi olduğu belirtiliyor. Milyarder iş adamı Elon Musk, katıldığı konferansta Tesla, SpaceX’in Bitcoin yatırımının olduğunu, kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımcısı olduğunu belirtti. Ayrı olarak kripto kazanç madencilerinin yenilenebilir enerji kullanmayı artırması seklinde Tesla’nın satışlarda Bitcoin’im onay edeceğini de açıkladı.

Bu izahın tesiriyle kripto kazanç piyasalarında müspet rüzgar esmeye başladı.

ETHEREUM DA YÜKSELİŞTE

En çok seçenek edilen kripto kazanç birimi Ethereum da yüzde 14’e yakın primle 2344 dolar seviyesine civarindan yükseldi. Ethereum’u Dogecoin izledi ve yüzde 13 oranında yükselişle 0.21 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.