Beşiktaş'tan Abdullah Avcı açıklaması-haberi

Beşiktaş takimi Daha önceki teknik direktörleri Abdullah Avcı’nın sözleşmesinin feshedilmesinin derhal peşinden tazminatı ile alakalı İzah yaptı. Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, UEFA tarafından şirketimiz yerine gönderilen Şampiyonlar Ligi katılım bedelinden alınmak üzere, yasal faizleriyle birlikte toplaminda 20.012.192 Lira tediye yapıldığı ve alakalı hukuki sürecin ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

Beşiktaş Kulübü’nün KAP’a yaptığı izahın tamamı şu şekilde:

“15 Nisan 2021 tarihindeki KAP açıklamasında belirttiğimiz üzere, Futbol A Takımımız Daha önceki teknik patronu Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlılığının tespiti ve yoksun kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm heyeti tarafından; yapılan feshin haksızlılığının tespitine, dava kabulu ile 17.340.000 Lira fesih tazminatının fesih tarihi var olan 29.01.2020 tarihinden bu yana fiili tediye tarihine civarindan işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu’na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmişti.

TFF tahkim heyeti kararını da dikkate alarak, karşılığı UEFA tarafından Şirketimiz yerine gönderilen Şampiyonlar ligi  katılım bedelinden alınmak üzere, Mevzubahis dosyaya yasal faizleri ile birlikte toplam 20.012.192 Lira tediye yapmış olup, anılan karar ve yapılmış var olan tediye ile ilgili hukuki asama ayni ritimde devam etmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.