Berat Özdemir: Şampiyonluğa açız-haberi

Trabzonspor ’un 22 yaşında olan toy ortada alan oyuncusu Berat Özdemir, takim dergisine tasima zamani ve hedeflerine baz alinarak açıklamalarda bulundu. Annesinin Trabzonlu olduğunu ve kendisini her vakit yurtdışında izlemek istediğini kaydeden Berat Özdemir, “Benimde evvel günden beri hedefim yurtdışı ama buranın haberini aldığımda ve anneme evvel havadis verdiğimde Sahiden gözleri doldu, müthiş tek mutluluk yaşadı. Daha her vakit telefonla konuştuğumuzda benimle ne civarindan gurur duyduğunu ve Trabzonspor’a ne civarindan yakıştığımı söylüyor. Onu gururlandırabiliyorsam ne mutluluk dolu bana” dedi.

“ARKADAŞLARIMI deşarj olmak İÇİN SAHADA HER ŞEYİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Takım arkadaşlarını deşarj olmak amaciyla sahada her şeyi yaptığını kaydeden Berat, kendisine de Busquets’i misal aldığını belirterek, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Geçenlerde galibiyet fotoğrafımızın altına Vitor Hugo ‘watchdog’ diye yorum atmıştı. Yanlışım yoksa ‘bekçi köpeği’ tarzında tek manası var onun. bendeniz oynadığım her takımın bekçi köpeğiyimdir. Başka bir deyişle savunmayı rahatlatırım, hücuma takımımı çıkartırım, takımı hazırlarım, dinlendiririm, yeri istikbal öndekiler dahada az koşsun diye bendeniz arkada dahada çok performans sarf ederim. Başka bir deyişle takım arkadaşlarımı deşarj olmak yerine alan içinde her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bu mevkide Sergio Busquets’i misal alıyorum. Hem de her maçlardan evvel videolarını izlemeye çalışıyorum. Geçenlerde ‘Maçı izlerseniz Busquets’i göremezsiniz ama Busquets’i izlerseniz mücadelesi görürsünüz’ diye tek yorum okumuştum. Sahiden alan içinde varlığı ile yokluğu anlaşılmıyor ama takıma müthiş tek tesiri var.”

“SAHA İÇİNDE İTİCİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Hem diyalog ayni vakitte da fiziki üstünlük olarak sahada bütün mücadeleleri kazanmaya çalıştığını söyleyen Berat, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Saha içinde rakiplere karşı ne civarindan ‘itici’ Berat’a bürünmeye çalışsam da, neşeli şakrak, mutlu, yanımdaki insanı güldüren, mutluluk dolu eden yapıya sahibim. ama alan içinde ne türlü olsa belli tek süre rakibinizi korkutmamız gerekiyor. Birebir diyaloglar olsun, fiziki üstünlük olsun bendeniz her ikili mücadeleyi kazanmaya çalışıyorum. Bunu mental olarak olsun veyahut fiziki olarak olsun yapmaya çalışıyorum.”

“NEYİ ANALİZ EDERSEK SAHADA KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

Hocalarının söylediklerinin sahada karşılarına çıkmasının kendisi kendilerini mutluluk dolu ettiğini belirten Berat Özdemir, bu konuyla alakali şunları dedi:

“22 yaşındayım. Bir hayli hoca ile çalışma fırsatım oldu ama evvel vakit Abdullah hoca ile telefonda konuştuğum vakit olsun, bana planlarımızdan laf ettiği akşam olsun, buraya geldiğimde de toplantıda neyi analiz edersek, alan içinde gözümüz kapalı o karşımıza çıkıyor. mesele Süper Lig’de oynadığımız Antalya mücadeleninden misal vereyim; 6-3-1 oynuyorlar ve bize ‘bunu bunu yapın’ dedi. bendeniz televizyondan izledim maçı. Takım arkadaşlarım Abdullah Hoca’nın söylediklerini yaptı ve Sahiden çok iyi tek oyun ve iyi tek skor alana çıktı. dahada da huzurlu tek galibiyet alabilirdi takım ama Neticede üç puanı almasını bildi. Hocalarınızın size söyledikleri alan içinde karşınıza çıkınca, baş olarak çok rahatlıyorsunuz ve oynama isteği, hocanıza inanma, takımınıza bağlanma isteği geliyor. bunun benzeri olunca da her şey süre geliyor zaten.”

“TRABZONSPOR’UN TEKLİFİNİ DUYUNCA HAVALARA UÇTUM”

Berat Özdemir, tasima süreciyle alakalı olarak ise şunları söyledi:

“Sanırım sezon başında da tek etkin devinim eden asama olmuş ama benim o konuda çok tek bilgim yoktu. dönem arası bana en ağırbaşlı teklifin, en ağırbaşlı yaklaşan takımın Trabzonspor olduğu söylendiğinde Sahiden aklımda da en iyi proje buraydı benim için. Burası benimle ilgilenmese dahi bendeniz Sahiden Trabzonspor’a gelip bu camia, bu çatı altında ugras etmeyi çok istiyordum. Haberi de alınca hanede karantinadaydım. O vakit öğrendim bunun benzeri tek sürecin geliştiğini ve ağırbaşlı olunduğunu. Havalara uçtum, herkesi arıyorum, evin minik tek bahçesi vardı bağırıyorum, Trabzonspor maçlarını izliyorum. Çok iyi tek motivasyon kaynağı oldu benim için. Hem de o asama virüsü çok hafif atlattım. Hafif atlatmamın sebebini de Trabzonspor’a bağlıyorum.”

“TRABZON’U ŞAMPİYON GÖRMEK İSTİYORUM”

Hayallerinin Trabzonspor’u şampiyon görmek olduğunu söyleyen toy ortada alan oyuncusu, bu konuyla alakali şu ifadeleri kullandı:

“Geçen sene şampiyonluğu kıl hissesi kaçırmış takım vardı. Zati bu sezon başı da belli tek süre sendeledi ama Sahiden Abdullah Avcı’nın gelmesinden ardindan takım çok iyi tek ivme yakaladı. Dışarıdan görüldüğü üzere kent şampiyonluğa belli tek süre aç. Biz futbolcular olarak da şampiyonluğa açız. Burada şu vakit tek hedefimiz istikbal sezonun planlamasında. Trabzonspor camiasını, Trabzon şehrini şampiyon görmek istiyorum.”

“TRABZONSPOR’A KATKILAR VERİP dahada ardindan YURTDIŞINA tasima OLMAYI HEDEFLİYORUM”

Geleceğe baz alinarak hedeflerinden de laf eden Berat Özdemir, şunları kaydetti:

“Şu vakit Sahiden Avrupa’da esip gürleyen tek jenerasyonun parçasıyız bizde. Benim evvel günden beri hedefim kendimi, ülkemi ve oynadığım takımları yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek. Daha bu hedefim var. Umarım tek vakit sonrada gerçekleşir. Trabzonspor’a da Sahiden çok iyi katkılar verip yurtdışına tasima olmayı gerçekte istiyorum. bendeniz buraya o hedeflerle geldim. Tabiki de tek A ulusal takım hedefim de var. O iyi arma hepimizin düşlerine giriyor. Umarım en yakın vakitte o da gerçekleşir.”

“BURAYA GELMEMDEKİ EN BÜYÜK FAKTÖRLERDEN BİRİ ABDULLAH AVCI”

Trabzonspor’a gelmesindeki en hatri sayilir büyüklükte faktörlerden birinin Abdullah Avcı olduğunu belirten Berat, bu konuya ait şöyle konuştu:

“Bunu kendisine de söyledim. O da Sahiden çok teşekkür etti bana. Abdullah hoca olsun ekibi olsun çok dolu, çok etkili, çok dominant tek ekip. Kendisi de çok dominant tek hoca. Açıkçası buraya gelene civarindan bilimden bu civarindan yararlanıldığını bilmiyordum. mücadele oynuyoruz yorgunluk testi, her vakit polarlar takılıyor, kilometreler ölçülüyor… Ne civarindan yorgunsun, bu erken ne içtin hepsi denetim altında. Başka bir deyişle bizim huzurlu hissetmemiz amaciyla hoca ve ekibi Sahiden nihayet derece çalışıyorlar. Strateji ve analizi tek kenara bırakıyorum Zati o konuda kendisi kendilerini aşmışlar. Takımda Zati müthiş yetenekler var ama bizim takımdaki önceliğimiz arkadaki müdafaa mekanizmasını bozmamak. Zati öndeki sihirli ayaklar tek şekilde gol atacak havasındayız. Hocamız geldiğinden beri, dominant defansif tek futbol oynayarak maçları kazanmaya çalışıyoruz.”

“TARAFTARSIZ EKSİK HİSSEDİYORUZ”

Taraftarların itici tek güç olduğunu ve onlarsız yoksun hissettiklerini de belirten Berat, “Geçen sene Gençlerbirliği maçında burada Trabzonspor taraftarı karşısında tek mücadele oynadım. O mücadelede dahi alana çıkarken ayaklarım titremişti. Bu pandemi çagi allahın izniyle umarım en kısa müddette biter de tertemiz sezona yetişir taraftarlarımız. Onların karşısında galibiyet almaya onlarla birlikte galibiyeti kutlamayı dört gözle bekliyorum. Onlarsız hiç zevkli değil. Bacaklarımız gitmiyor mücadelede oynarken. her halükarda taraftarların tek bağrışı çok farklı, on 2. adamın yanında olmayışı Sahiden motivasyon düşüklüğü oluyor. Keşke bizimle olsalardı. Seyircisiz oynamaya da bu tek buçuk senede alıştık. Seyircili mücadelenin tadını unuttum. alana çıktığında taraftarlarımızın seslenişi, bağırması Sahiden bizim amaciyla itici güçtü. Onlarsız Sahiden yoksun hissediyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Tolga SAĞLAM/TRABZON, (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir