Bayram tatili için vatandaşların akın ettiği Marmaris’te belediye tüm izinleri kaldırdı-haberi

9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilini Muğla’da geçirmek istek eden türk mali ecnebi gezgin her sene olduğu benzeri bu Kurban Bayramında da tercihini Muğla’dan yana kullanıyor. özellikle Kurban Bayramına tek hafta kala Bodrum ve Marmaris ile Fethiye’nin geçiş noktası Menteşe çevre yolunda uzunca kuyruklar oluştu.

İZİNLER KALDIRILDI

Hem Marmaris sakinlerinin ayni vakitte da tatile gelen vatandaşların huzurlu tek bayram geçirmesi amaciyla bütün hazırlıkları sürdüren Marmaris Belediyesi‘nde bütün desturlar kaldırıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü personeli 7/24 görev başında olacak.

Marmaris Belediyesi’nde 9 hergün Kurban Bayramı tatili hasebiyle temizlik, fen işleri, zabıta destek, park bahçeler benzeri icraatçı birimlerdeki desturlar kaldırıldı. Bayram tatili hasebiyle nüfusu 5 katına çıkan kazada belediye özellikle temizlik ile alakalı hususi tedbirler aldı.

44 aracı bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne Fen İşleri ve Park Bahçeler müdürlüklerinden dört kamyon dahada belirleme edildi. Ayrı olarak 16 çalisan takviyesi yapıldı. bunun için göre temizlik birimi 240 çalisan ile bayram tatili süresince ilçenin temizliği amaciyla çaba gösterecek.

ŞİAKYETLER ANINDA DEĞERLENDİRİLECEK

Zabıta Müdürlüğü’nde de desturlar kaldırıldı. 30 personeli Kaymakamlık Vefa Grubu’nda görevli var olan müdürlük 70 personelle 7/24 hizmet verecek. Zabıta müdürlüğü ekipleri hergün rutin kontrollerin yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetleri de hatıranda değerlendirecek. özellikle ahenk gösteren olmayan yerlerde kurban kesimini denetleyecek var olan zabıta ekipleri plajlarda ve eğlence noktalarında yaşanabilecek negatifliklere da müdahalede bulunacak. Bunun yanı sıra başka icracı birimler de görevlerinin başında olacak.

“VATANDAŞLARIMIZIN DA DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Kendisi ve bütün reis yardımcılarının da Marmaris’te olacağını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Tüm hazırlığımızı yaptık. 9 bugünü meselesiz atlatmak istiyoruz. Bunun amaciyla vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Yerlere çöp atmayarak, sahillerimizi, seyretme tepelerimizi temiz bulundurarak bayramın çevre amaciyla de bayram benzeri geçmesini sağlayabilirler. Ayrı olarak araçlarını çöp araçlarının geçmesini veyahut konteynere ulaşmasını engelleyecek şekilde park etmemelerini; araçlarının çekilmemesi ve cezai işleme maruz kalmamaları amaciyla önlem almalarını rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir