Başörtülü sağlık görevlisine hakaret eden CHP’liye soruşturma-haberi

Bahçelievler Belediyesinde koronavirüs testi amaciyla beklerken filyasyon ekibinde görevli var olan diş hekimi Tuba Taşkın Öztürk, dört Mart’ta Bahçelievler Belediyesinde Kovid-19 testi yaptığı sırada, belediye meclis üyesi İsmail Hakkı T’nin kendisine “Senin başında şu şey varken, sana nasıl güvenip ağzımı açarım, ya beni zehirlersen” sözlerini söylediği iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına hatali ilaninda bulundu.

Bunun üstüne İsmail Hakkı T. gözaltına alındıktan ardindan Bakırköy hak Sarayına derhal sevk edildi.

“SAMİMİ ORTAMDA ESPRİ AMACIYLA YAPTIM”

Şüpheli İsmail Hakkı T., savcılığa verdiği ifadesinde, Bahçelievler Belediyesinde meclis üyesi olarak görev yaptığını, olay bugünü belediyede koronavirüs testi yapıldığını, başka meclis üyeleriyle birlikte test amaciyla beklediğini, müştekiyi de o sırada tanıdığını anlattı.

Müştekinin yanında bulunan bay görevlinin kendisinin sırası gelince kimlik bilgilerini istediğini belirten İsmail Hakkı T., “Ben de kendisine söyledim. Devamında bay kişi bana ‘Hangi parti?’ diye sordu. Bunun üstüne ‘Cumhuriyet milletçe Partisi’ diye karşılık verince müşteki bana baktı. Göz göze gelince kendisine ‘Türban karşıtı tek partili değilim, huzurlu olun’ diyerek gülümsedim. Müşteki de bana ‘Ben de Cumhuriyet milletçe Partisine oy verdim’ Diye konuştu ve karşılıklı gülüştük. Devamında müştekiye basında gösterilen Bir takım radikaller benzeri türban karşıtı olmadığımı, Hem de yakın vakitte koronavirüs aşısı yaptırdığımı, bundan dolayı aşıdan kaynaklanan tek negatiflik olması durumunda, müştekinin türbanlı olması hasebiyle ‘Türbanlı hemşire seni zehirlemiş olabilir, denileceğini’ latife maksatlı söyledim. Bunu oradaki içten ortamda espri emeliyle yaptım.” dedi.

Müştekiye perişan laf kastının olmadığını, yanlış anlaşıldığını müdafaa eden şüpheli, insanların düşüncelerine, dini inanışlarına, hassasiyetlerine saygı duyan tek insan olduğunu ve suçlamaları onay etmediğini söyledi.

“BU SUÇTAN HAKİM KARŞISINA ÇIKMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM”

İsmail Hakkı T, Bakırköy 6. barış karar Hakimliğindeki ifadesinde de 60 yaşında olduğunu, bunun benzeri tek suçtan dolayı hakimlik karşısına çıkmaktan utanç duyduğunu belirterek, “Özellikle de dini hassasiyetler hasebiyle burada olmak beni üzmüştür. perişan laf kastım yoktur. Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. hür bırakılmamı istek ediyorum.” dedi.

Hakimlik, şüphelinin adli denetim tedbiri uygulanarak hür bırakılmasına karar verdi.

KAFTANCIOĞLU: PARTİ İÇİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İsmail Hakkı T. ile alakalı tahkikat başlatıldığını duyurdu.

Kaftancıoğlu’nun paylaşımında “4 Mart’ta Kovid-19 testi yapıldığı sırada görevli başörtülü kadına perişan laf ettiği argüman edilen Bahçelievler Belediyesi meclis üyemizle alakalı mevzu yargıya intikal ettiği ve haberdar olunduğu andan bu yana parti içi tahkikat başlatılmış olup soruşturma, alakalı kurullarımız tarafından titizlikle yürütülmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir