Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe, Galatasaray’ı 104-79 mağlup etti-haberi

ING Basketbol Süper Ligi‘nde normal sezonun 30. ve nihayet haftasının erteleme maçında Fenerbahçe Beko, derbide konuk ettiği Galatasaray‘ı 25 sayı farkla 104-79 yenik etti. tek mücadelesi yoksun sarı-lacivertliler, 22. galibiyetini alarak 2. sıraya yükseldi. Bu sene ligde play-off’un dışında var olan sarı-kırmızılılar ise sezonu 19 yenilgiyle tamamladı.

İLK YARIDA 13 SAYI FARK

Derbi maça topu iyi paylaşarak isabetli dış atışlarla başlayan Fenerbahçe Beko, 5. dakikayı 14-9 önde geçti. Çeyrek süresince iki takım da skorer tek kimlik alana koydu. Galatasaray, sarı-lacivertlileri hücumda durdurmakta zorlandı. Fenerbahçe Beko, birinci periyodu 26-22 faik bitirdi. Fenerbahçe Beko, 2. çeyreğe tesirli başladı. Sarı-lacivertliler, üst üstüne basketler bulan Eddie ile 14. dakikada farkı 8 sayıya çıkardı: 32-24. Rakibine aynı şekilde üç sayı çizgisinin gerisinden kaydedilen basketlerle karşılık veren Galatasaray, 15. dakikada farkı 2’ye indirdi: 34-32. ev sahibi takım, çeyreğin 2. bölümünde hızlı hücumlarla tesirli oldu. Fenerbahçe Beko, Ali Muhammed ve Eddie’nin üç sayılık basketleriyle 17. dakikada farkı tekrar açtı: 46-32. müdafaa sertliğini iki çeyrekte de yakalayamayan Galatasaray, farkın açılmasına engel olamadı. Sarı-lacivertliler, soyunma odasına 51-38 önde girdi.

FENERBAHÇE’DEN huzurlu GALİBİYET

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başladı. Dış atışlardan Göksenin Köksal ile skor üreten Galatasaray, 24. dakikada farkı 9 sayıya düşürdü: 58-49. Çeyreğin ortalarında oyunda tempo düştü. Ali Muhammed ve Eddie ile boş atışlardan üç sayılık basketler aramaya süre gelen Fenerbahçe Beko, 28. dakika biterken farkı 19 sayıya civarindan çıkardı: 73-54. Sarı-lacivertliler, final periyoduna da 78-59 faik gitti. nihayet periyotta huzurlu tek oyun sergileyen Fenerbahçe Beko, derbi mücadelede Galatasaray’ı 104-79 yenik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir