Bartholomeos: Savaşın kazananı olmaz-haberi

Fener Rum Patrikhanesi’nde ayin saat 09.30 sıralarında başladı. Ayine İstanbul Kırım Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, diplomatik temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

Ayin amaciyla gelenler kilisenin girişinde bulunan alanda mum yakıp dua etti. Ayini Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetti. Ayinde İncil’den bölümler okundu, ilahiler bildirildi ve dualar edildi. Ayinin derhal peşinden Bartholomeos Ukrayna’da yaşanan gerilim ile alakalı konuşma yaptı. Bartholomeos harp söylentilerinin bitmesi amaciyla dua ettiğini ifade etti. Bartholomeus Avrupa’daki mümkün tek savaşın kazananının olmayacağını da dile getirdi.

Ayin sonrasında ülkemiz ve Ukrayna bayrakları ile poz verildi.

Ayine katılanlar ayinin derhal peşinden kilisenin önünde resim çektirdi. resim çekimi esnasında Türk bayrağı ve Ukrayna bayrağı açıldı.

BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNE AFİŞ

Rusya’nın Ukrayna Büyükelçiliği önündeki reklam panolarına, “Kırım Ukrayna’dır” afişleri asıldı.

Ukrayna’daki Rusya Büyükelçiliği binası önüne afiş asıldı.

Rusya ile gerilimin ayni ritimde devam ettiği Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki Rusya Büyükelçiliğinin bulunduğu Povitroflotskiy Caddesi’ndeki reklam panolarına, Kırım’ın Ukrayna’ya ait olduğuna değin ifadeler bulunan afişler asıldı.

Kapıları ve camları kilitli halde bulunan büyükelçilik binasının karşısındaki tek panoya da “Kırım Ukrayna’dır” sloganı yazılı tek afiş yerleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.