Bankadan aradığını iddia eden kadının söylediklerine güvendi! 85 gram altın ve 2 bin liradan oldu-haberi

Silvan kazasinda tek binada kapıcılık yaparak geçimini sağlayan 8 bebek babası Mehmet Mağaç (42), takriben tek ay evvel tek bankadan arandıktan ardindan tarafına tek ileti geldi ve kendisi de bu iletide bulunan linki tıkladı. Linki tıklamasının derhal peşinden Mağaç’ın altın hesabından 85 gr altın bozulduğunu ve iki bin liralık da alışveriş yapıldığını öğrendi.

“DOLANDIRICI OLSAM BU BİLGİLERİ NEREDEN BİLECEĞİM”

Neye uğradığını şaşıran Mağaç, “Yaklaşık 28 vakit evvel tanımadığım tek bayan, bankadan arayarak ‘Banka aracılığıyla sana tek ileti gönderiyorum. Dolandırıcı olsam bu bilgilerini nerden bileceğim’ dedi. dahada ardindan bendeniz de bankanın şubesine gittikçe görevli banka memuruyla görüştüm. Bana bunların dolandırıcı olduğunu söyledi. bendeniz de telefonu kapatarak alıcı hizmetlerini aradım. Banka hesabımı bloke ettim. Banka gişesine gittikçe TC kimlik numaramı oradaki görevli banka memuruna verdim. Hesabıma girdi.

85 gr ALTIN BOZDULAR, iki BİN LİRALIK DA ALIŞVERİŞ YAPTILAR

Bana senin altın hesabından 85 gr altın bozulduğunu ve iki bin liralık alışveriş yaptığımı söyledi. ama bendeniz rastgele tek işlem yapmadım. mevzu hakkinda Silvan Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet arzuhalini sunarak dava açtım. 85 gr altını o vakit 44 bin liraya almıştım alın terim ve çocuklarımın geleceği amaciyla birikimimdi. Bu işlemlerin dolandırıcılar tarafından bu civarindan hızlı erişim yapmalarına şaşırıyorum. Güvendiğimiz bankalar da güvensiz. Biz birikimlerimizi ve çocuklarımızı geleceğini kime emanet edeceğiz. tek güvendiğimiz bankalardı. Ne yazık ki dolandırıcılar tek saniyede bankadaki hesaplarımıza ulaşabiliyor. Şimdiye civarindan bankadan bana rastgele tek müspet tek cevap gelemedi. tek vakit evvel mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir