Balıkesirspor Teknik Direktörü Giray Bulak içini döktü-haberi

Spor Toto 1. Lig’de 11 puanda nihayet sırada bulunan Balıkesirspor’da teknik patron Giray Bulak Bir gün evvel medya mensuplarıyla tek araya geldi. tasima tahtasının açılmamasıyla alakalı kendisine gelen suali Cevaplayan Giray Bulak, Balıkesirspor’a Yalnızca idarenin değil bütün şehrin destek vermesi gerektiğini ifade etti. Bulak, Balıkesirspor’a destek olunmadığını tek sefer dahada yineleyerek, şehrin dinamiklerinin takıma sahip çıkmalarını istedi.

Basın mensuplarına içini döken teknik patron Giray Bulak, takim tesislerinin yanında spor kompleksinin yapılmasına karşın Balıkesirspor’un çalışacak sahasının bulunmadığını ve bunun yapılması amaciyla de kimsenin devreye girmediğini kaydetti. takim tesislerinde ısınma ve duş alma problemlerinin de bulunduğunu kaydeden Giray Bulak, takımın çalışma yapabilmesi amaciyla halı alan kiralamak zorunda kaldıklarını da dile getirdi.

“Büyük maratonlar evvel adımla başlar”

Tuzlaspor maçında alınan üç puanın ligde kalma yerine kendilerinde tek ziya olması temennisinde bulunan Balıkesirspor teknik patronu Giray Bulak, “Çok da değerlendirme yapılacak tek vakitte değiliz. Zira yukarılara belli tek süre dahada yaklaşabilsek size dahada net tek şeyler söyleyeceğim. Ama şunu söyleyebilirim; hatri sayilir büyüklükte maratonlar tek adım atarak başlıyor. Onun amaciyla bunu tamamlayabilmek amaciyla tek atilim uygulamak lazım. Kendimize inanıyoruz, güveniyoruz, çocuklara inanmaya, güvenmeye ayni ritimde devam ediyoruz. Şehrimize, yönetimimize güveniyoruz. Bu yolda allahın izniyle belki tek ütopya olacak ama tek şeyler yapacağımıza çok inançlıyız. Bunu içtenlikle ve belli tek süre da saklı söylüyorum; Tuzla karşısında alınan galibiyet sonrasında ileriye dönük tek ziya görür benzeri tek his var içimde. İnşallah bunu başarırız diye düşünüyorum. Bu neyse olur? onuncu hafta 24 puanlı tek takımla oynayacağız. Bizim 11 puanımız var. Kazanıp 14 nokta yaparsak arada 10 nokta kalıyor bu da 3-3,5 maçlık baraj. Ama aynı zamanda takımlar da çok güçlendiler. Kocaelispor, Bursaspor , Keçiörengücü oyuncu aldı. elbet bu alınan oyuncular takımlara acep güç mü katacak, güç mü eksiltecek bunu göreceğiz. kimi yapılan transferler katkı sağlayamıyor. Önemli var olan elinizdeki oyuncuları kıymetli vaziyete getirebilmek, onlardan maksimum seviyede yararlanabilmektir. tasima uygulamak matematiksel olarak size artı katmıyor kimi yoksun de olabiliyor. Bu geçmişte deneyimle sabittir. ara ara bunu gördük. elbet katkı sağlayanlar da oldu bunu da gördük. Ama onlar çok ekstrem işler. İyi oyuncu bulursanız, onların size hatri sayilir büyüklükte katkısı olabilir. Ama elbet bu da şartlara bağlı oluyor. O bakımdan acep bu teknik analiz iyi mi olacak, perişan mü olacak veyahut tutacak mı tutmayacak mı mananında bütün insanların kafasındaki Sual bu transferlerin Niçin yapılmadığıdır” diye konuştu.

“Sadece idarenin değil şehrinde verecek olduğu sözler olmalı”

Takımın başına gelirken Balıkesirspor yönetiminin tasima tahtasını açacağı şeklinde kendisine laf vermesi ile alakalı da değerlendirmelerde bulunan teknik patron Giray Bulak, takımın içinde bulunduğu sıkıntıların tek kaynağının takim idaresi olmadığını belirtti. Bulak, “İstanbul’a reis ve üç adet de yönetim heyeti arkadaşımız benimle müzakereye geldi. Oradaki konuşmada tasima tahtasının açılacağı ve istediğim oyuncuların alınacağı konuşuldu, doğru. Bana o laf verildi. Ona güvenerek kalkıp Balıkesirspor’un başına geldik. ama vakit içinde bendeniz şunu gördüm; Yalnızca idarenin verecek olduğu sözler yetmiyor. Şehrin verecek olduğu sözler de olmalıdır. Başka bir deyişle başka takımlar güçlenirken, tasima yaparken Yalnızca yönetim kurullarının verdiği Parasal imkanlarla bu iş olmuyor. Bakın liglerdeki Bir hayli önünde belediye yazan takımlar var. O takımlar belediyelerden faydalanıyorlar. Bir gün evvel akşam Bursa’nın tasima açılışını yapan, parayı vermeden parayı verdim diye alıp giden Daha önceki reis var. Ama belediye bütün sorunlarını çözdü, oyuncu transferini yaptı. Bunu Yalnızca bana ve yönetim heyetine sormayın, başka yerlere de sorun” diye konuştu.

“Şehirde her biri kulağının üstüne yatmış”

Balıkesirspor yönetiminin ligde kalmak amaciyla gösterdiği çabası görerek kendisine verilen sözlerin adina getirilmemiş olmasına karşın görevine ayni ritimde devam edeceğini belirten Bulak, “Yönetimin bu konuyla alakali ne civarindan ara kat etmek amaciyla çırpındığını gördüğüm amaciyla bendeniz de reis ve idarenin yanında yer alıyorum. Her vakit buradan İstanbul’a gidip orada kazanç istemek, o diyalogları kurmak çok güç tek şeydir. yeryüzünde en güç şey kazanç kazanmaktır. Diğerleri mühim değil sağlık olduktan ardindan en güç şey kazanç kazanmaktır. Dolayısıyla herkese kulağının üstüne yatmış, bu şehirde kimse kimseye katkı sağlamıyor, destek yok. O vakit ‘Gelmeseydiniz yönetime’ demek çok kolay. Ama birileri gelecek, takim ortada mı kalacak? Bu sualler onlara sorulacaktı. Ama kimse destek verelim, yardım edelim demiyor. İşte gelelim tribünleri dolduralım veyahut tribünlerde yerimizi alalım veyahut takıma destek verelim o da yok. eğer bu olsaydı, tribünde heyecan olsaydı biz Altınordu, Ümraniye maçlarını kaybetmezdik. bendeniz ne vali beyi ne de tek adet belediye başkanını mücadelelerde görmedim. Ama siz beni her vakit burada görüyorsunuz. bendeniz her vakit başkanı görüyorum, futbolcularım her vakit başkanı görüyor” ifadelerini kullandı.

“Sıcak suyla duş aldılar diye oyuncularım beni yanaklarımdan öptü”

Kulüpte transferden çok dahada hatri sayilir büyüklükte sorunların varlığına dikkat çeken Balıkesirspor teknik patronu Giray Bulak, “Daha ayrım şeyler var. Kulübümüzde kazan problemimiz vardı 5 sene öncesinden. bendeniz buraya geldiğim vakit kazan problemimiz vardı. Sıcak su yoktu, tesisin ısınma meselesi vardı. Biz geçtiğimiz hafta bunu yaptık, hallettik. Oyuncular beni yanaklarımdan öptü sıcak suyla duş aldıkları için. Bu 5 senedir süre gelen tek hadiseydi. Benim odamda Daha kalorifer yanmıyor biliyor musunuz? Bunlardan haberiniz yok. Ne olacak tasima olacak da? Başka bir deyişle tesiste kalorifer yanmıyor, sıcak suyla duş alamıyorsun. Biz geçen ay evvel kez üç vakit öncesinden personelin maaşlarını dağıttık. Bunlar dahi Balıkesirspor’da tek hamle, tek hareket, bizi mutlu, hoşnut eden şeyler oldu” değerlendirmesinde bulundu.

“Transfer olsa ne olur olmasa ne olur”

Transfer tahtasının açılmaması ile alakalı da açıklamalarda bulunan Balıkesirspor teknik patronu Giray Bulak, “Ben işin bu tarafına bakıyorum. Öbür tarafına bakmıyorum o olmuş, bu olmuş tasima olmuş. tasima olsa ne olacak? Şimdi açtık tasima tahtasını borçlandık. istikbal oyuncuya borç olacak, bize borç var, şimdiki oyuncuya, şehirdeki insanlara, vatan dışına gitmiş oyunculara, FIFA’ya borç var. Ne olacak? Borçlu insan ne civarindan dolaşabilir. Borçlu insan omuzu aşağıda dolaşır. idarenin çırpınışını görüyorum. 1987 doğumlu tek toy almış yanına 5-10 adet arkadaşını onlarla birlikte çalışıyor. Kazan çalışmasında yöneticilerin nasıl o kazanın altına yattığını gördüm. Kimse bunun farkında değil. Asıl mesele bunlar. bendeniz de bunları görünce bene de tasima olsa ne olur olmasa ne olur. Giray Bulak olarak bendeniz de rizikoya giriyorum tamam. tek adet bebek sattık bununla mutluluk dolu olduk. Kulübümüze kazanç girdi de Bir takım şeyleri çözüyoruz. Hiç olmazsa diğer gençlere ileti veriyoruz. 8-10 adet dahada genci yetiştiriyoruz” dedi.

“Kiralık halı sahada çalışıyoruz”

Balıkesirspor’un idman yapacak sahasının bulunmadığını belirten teknik patron Giray Bulak, bunun düzeltilmesi amaciyla kimsenin hamlede bulunmadığını kaydederek, “Sahamız mı var? Yok. Çalışma yaptığımız sahamızı görüyorsunuz balçık içinde. bu erken biz nerede çalışacağız biliyor musunuz? Sanayideki iki adet halı sahayı kiraladık gidip orada çalışma yapacağız. mesele bunlar Balıkesirspor’da. Tesis yapılıyor orada, tesis yapılırken Neticede belediye Spor Toto genel Müdürlüğü ile birlikte yapılıyor. Ama Balıkesirspor’un tesisleri bunun için dahil edilmiyor. Federasyondan kaynak aktarıp alan yapılması amaciyla bendeniz federasyondaki arkadaşlarımla görüşüyorum, bakanimiz beye erişmeye çalışıyorum. Başka bir deyişle buraya nasıl tek tesis yaparız, 50 senelik tek binadan nasıl kurtuluruz diye müzakereler yapıyorum. Allah göstermesin binanın her tarafından su patlıyor, akıyor. kimi geceleri çocuklar yataklarını alıp odalarından çıkmak zorunda kalıyorlar. Bunlardan sizin haberiniz yok. Balıkesirspor tesislerinin derhal yanında 60 milyonluk tek ihale yapıldı. Belediye yer belirleme etti, belediyenin denetimi altında Spor Toto genel Müdürlüğü tesis yapıyor. 10 milyon dahada verilse Balıkesirspor’a tesis yapılır. Bunu söyleyecek insan yok mu? Burasının vekili, belediye başkanı, valisi yok mu? Beni tek bir ziyarete gelen güvenlik Müdürümüz Hasan Onar bey oldu. Hiç arkadaşlığımız, dostluğumuz yok mu? tek hoş geldin telefonu olmaz mı? Onun amaciyla hiç kimseden tek beklentim yok. bendeniz kendim amaciyla tek şey istemiyorum ki. Balıkesir’de oturup tek araya geldiğim 20 kişilik tek grup var. Onlarla oturup birbirimize sarılıyoruz. Bu şehrin ileri gelenleri yok mu? Balıkesirspor herkesin gururu, hepimizin takımıdır. Bunları burada anlatmak istemezdim ama sahipsiz bıraktığınız vakit bunun benzeri oluyor. Her gelen tek tarafından tek şeyler alıyor” açıklamasında bulundu.

“Bir Bölüm insan yanımızda tek bölümü da karşımızda”

Balıkesirspor’un ligde kalması amaciyla şehirde tek Bölüm insanın canla başla çalıştığını belirten Giray Bulak, tek Bölüm insanın da tek şeyler olmaması amaciyla çaba gösterdiğini kaydetti. Bulak, “Bir Bölüm oyuncumuz çok genç, tek Bölüm oyuncumuz çok yaşlı. 27-28 kişilik kadromuz var. Bunun 14-15 tanesi 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlu çocuklar. Diğerleri de Vukoviç 38, Foxi 36, Atilla 34, Birol 32. Halil 32 yaşında. Ama helal olsun kutlama ediyorum onları. tek günden tek güne yüksünmediler, çalışmalarını en iyi şekilde yapıyorlar. Bizi en iyi şekilde temsil etmek amaciyla her biri çırpınıyor, her biri elinden geleni yapıyor. yönetim her vakit kulüpte toplanıyor, her vakit tek şey yapmaya çalışıyorlar. Ama tek Bölüm insan tek şey olmaması amaciyla uğraşıyor. tek Bölüm insan yardımsız, tek bölümü da kenara çekilmiş durumda. Olsun biz tekrar de bunun için karşın çalışıyoruz, ayni ritimde devam ediyoruz” diye konuştu.

“Kendine yaslanan insan çok durur”

Balıkesir’i çok sevdiğini ve mutluluk dolu tek şekilde çalışma hayatını sürdürdüğünü ifade eden Balıkesirspor teknik patronu Giray Bulak, “Kendine yaslanan insan çok durur. bendeniz kendime yaslanmayı biliyorum. Hiç kimseden de beklentim yok. Beklentim olsaydı Zati burada olmazdım. Kimseye de tek şey söylemiş insan değilim. Meslektaşlarımı, arkadaşlarımı görüyorum nerelerde çalışıyorlar. Ama bendeniz mutluluk dolu olduğum yerde, sevdiğim yerde çalışırım diyorum. Bana kimse tek şey diyemez. Bana birisi tek şey dediği vakit alıp valizi gidiyorum ben. bendeniz bunun benzeri antrenörlük uygulamak istiyorum. Burada da bunu uygulamak istiyorum, Balıkesir’e de buradan katkı sağlamak istiyorum. Bunu yapabilirsem mutluluk dolu olurum, buraya Balıkesir’e katkım olur. Sevdiğim amaciyla çalışıyorum. Bu mesleği seviyorum ve sevdiğim yerde çalışıyorum. Mutluyum burada. Çok tek şey mi kazanıyorum burada kazanmıyorum. Allah razı olsun kulübüm var, işim var, sizler varsınız, Arkadaşlarım var burada. Severek çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

“Kocaeli mücadelesi bizim amaciyla önemli”

Cumartesi bugünü oynanacak Kocaelispor maçını da değerlendiren Bulak, “Şu anda takımda grip var olan veyahut sakat oyuncumuz yok, cezalı oyuncumuzda yok. Tam takım seklinde çalışıyoruz. 28-29 kişiyiz. tek bir kaleci Vukovic bizimle birlikte değil. O da annesinin rahatsızlığından dolayı haylidir yok. Perşembe bugünü burada olacak. onuncu hafta ligin kuvvetli ekonomisine sahip tek takımı ile birlikte oynayacağız. Geniş kadrosu var. En nihayet Boluspor maçında izledik evinde 2-1 kaybetti ama kadro olarak varlıklı ve bu lige göre iyi oyunculara sahip tek takımla oynayacağız. Ama 24 puanları var. Onlar da barajdaki takım. aynı zamanda tasima de yaptılar. Ama belli tek süre evvel söyledim tasima uygulamak güçlendik manası taşımıyor kimi tasima zararlıda olabiliyor. Zira eldeki oyucuyu da kaybedebiliyorsunuz. İyi tek takım iyi tek hücum hattı var. Ama biz nasıl oynadığımızı biliyoruz. Umut, umut ediyorum allahın izniyle iyi tek mücadele oynayacağız ve kazanacağız. Her mücadelenin ayrı tek hikayesi var. Bizim amacımız Kocaelispor mücadeleninden üç nokta alıp tek serinin başlangıcını yapabilir miyiz diye düşünüyoruz” dedi.

“Ligde kalmak amaciyla çalışıyoruz”

Bu sezon ligde kalmak istediklerini belirten Bulak, “Kendimize inanıyoruz, çocuklara, şehrimize, yönetimimize güveniyoruz. Bu yolda allahın izniyle tek şeyler yapacağımıza inançlıyız ve bunu içten söylüyorum. İçimde tek ziya görür benzeri tek his var içimde allahın izniyle bunu başarırız” diyerek sözlerini tamamladı.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.