Baklava yemek de lüks oldu! Fiyat listesini gören arkasına bakmadan kaçıyor-haberi

Baklava cenneti olarak adlandırılan Gaziantep‘te nihayet vakitlerde Bir takım firmaların yaptığı zam gündem oldu. Şehirdeki Bir hayli işletmenin girdi maliyetlerini neden göstererek yaptığı ücret artışına Lokantacılar Kebapçılar Baklavacılar Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, reaksiyon göstermişti. ama bu da işletmelerin zam yapmasına engel olamadı.

KİLO FİYATI 150 TL’DEN BAŞLIYOR

Yapılan fahiş ücret ikazlarına karşın Bir takım baklavacılar, en düşük fiyatlı baklavanın kilosunu 150 TL’den satmaya ayni ritimde devam ediyor. tek işletmede çekilen ücret listesinde, baklavanın kilosunun 150 TL’den başlayıp 220 liraya civarindan çıktığı görülüyor.

SON 8 AYDA %30 ZAM

Esnaf odası tarifesine göre 110 Lira olması koşul olan kuru baklavanın tarifeye karşın 120 ila 140 Lira arasında satıldığı biliniyordu. Yapılan zam ile birlikte baklava ücretleri nihayet 8 aylık dönemde yüzde 30 oranında zamlandı.

VATANDAŞ DA MUTSUZ

Baklavaya yapılan zam, yurttaşları da hoşnut etmedi. hemide kent sakinleri ayni vakitte da baklava müdavimleri bu fiyatlar sonrası baklava satın almak amaciyla zorlanacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir