Bakan Yanık’dan İmamoğlu yönetimine sert sözler: İSMEK markasını çöpe attılar çünkü taşıyacak vizyonları yok-haberi

Beyoğlu Belediyesi zanaat ve iş Eğitimi Kursu’nda eğitim alan öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte oluşturdukları geniş mahsul yelpazesi olan, “BESMEK Genel Sergi ve Festivali” Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık‘ın katılımıyla açıldı. Hasköy Kültür ve Gösteri Merkezi’ndeki açılışta sergilenen ürünler arasında, el sanatları teknolojileri ürünleri ve giyim imalat teknolojileri alanından örnekler bulunuyor. Sergi açılışında konuşan bakanimiz Yanık, İSMEK’in tek marka olduğunu ve şuan ki idarenin o markayı İstanbul‘un başka güzellikleri benzeri çöpe attığını ifade etti.

“MARKAYI TAŞIYACAK VİZYON VE MİSYONLARI YOKTU”

Sergi alanını gezen bakanimiz Yanık, “Beyoğlu Belediyesi’nin kullandığı haliyle BESMEK, Üsküdar Belediyesi’nin kullandığı haliyle ÜSMEK, bunların çalışmalarının atası İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1994’te sayın Cumhurbaşkanımızın belediyeyi kazandığında bunlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş Edindirme Kursları olarak başladı. Yıllar içinde inanılmaz sayıda kadınımıza, toy kızlarımıza iş edindiren, sertifikalar sağlayan, bunlardan ardindan kendisinin iş yerlerini kuran, istikbal kazanan, çocuğunu okutan evini geçindiren yüzbinlerce kadınımız oldu. İSMEK tam tek markaydı. O markayı İstanbul’un başka bütün güzellikleri benzeri çöpe attılar. Zira o markayı taşıyacak vizyon ve misyonları yoktu. O da olmayınca Ne yazık ki marka çöpe atıldı. Ama İSMEK markası ve ruhu İSMEK’in taşıdığı yasamsal amaç Beyoğlu Belediyesi’nce, Üsküdar Belediyesi’nce ve başka belediyelerce geleceğe taşınmaya çalışılıyor” diye konuştu.

“BULUNDUĞUMUZ ALAN İLK kez BİR ETKİNLİĞE ev SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

Sergiye ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Öncelikle burada bütün emeği geçen hanımefendilere teşekkür ediyorum. Kış süresince semt konaklarımızda alana koymuş oldukları el emeklerini ve yeteneklerini bu erken burada İstanbul’un ve Beyoğlu’nun beğenisine sunuyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum ve teşekkür ediyorum. Sergimiz burada açık olacak ve bulunduğumuz alan aslında evvel kez tek etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Artık Yalnızca İstiklal Caddesi’nde ve Taksim’de değil. Okmeydanı’nda ve Hasköyümüzde bunun benzeri tek organizasyon alanımız ve sergi salonlarımız var. Tiyatro ve sinema salonlarıyla da insanımıza ve kültür zanaat dünyasına hizmet edecek tek gösteri merkezi haline gelmiş durumda” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Sümeyye İnal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir