Bakan Soylu’nun ‘stajyer bakan’ sözlerine Meral Akşener’den yanıt: Övünüyorum-haberi

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, karar TV’de, Elif Çakır ve Taha Akyol’un gündeme ait suallerini yanıtladı. Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun geçtiğimiz günlerde kendisi ile alakalı kullandığı ifadelere de reaksiyon gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde bakanimiz Soylu, “Sayın Akşener benim amaciyla ‘aptal’ dedi. ‘Bunu yapan aptal, aptallık. bendeniz İçişleri Bakanı olsaydım.’ dedi. 6 ay yaptı İçişleri Bakanlığı, stajyer İçişleri Bakanı. Kimse kusura bakmasın. bendeniz politika meydanına çıkarsam bu tip sözler ağzımdan ağır çıkar. Biz Akşener’i iyi tanırız. O da bizim kendisini iyi tanıdığımızı bilir. Sayın hükümet Bahçeli’ye perişan laf etti, geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımıza yaptığı perişan laf tek insana yakışmaz, tek hanımefendiye hiç yakışmaz. Çok üzüldüm, doğru da değil. Bu civarindan kibir, gurur, kendini bilmezlik… Bana Alık demiş, Cenab-ı Allah’a havale ederim, nefsileştirmem ama Sayın Cumhurbaşkanımıza geçtiğimiz hafta söylediği laf siyasi yasamda kaldırılabilir tek laf değildir. Sayın hükümet Bahçeli’ye söylediği söz…” ifadelerini kullanmıştı.

“BU STAJYER BAKAN, VESAYET ODAKLARINA baş TUTTU”

Meral Akşener, bakanimiz Soylu’nun sözlerine “Bu stajyer bakan… Övünüyorum bu stajyer bakanimiz sözünden. Bu stajyer bakanimiz vesayet odakları ile ayni vakitte da tek bölümünün belinde silah varken, onlara baş tuttu ama patronunun önünde kafayı eğmedi” Cevabını verdi.

İMAMOĞLU İÇİN BAŞLATILAN ÖN SORUŞTURMA

Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na başlatılan ön incelemeyle alakalı de değerlendirmelerde bulundu. Akşener, bakanimiz Soylu’nun İmamoğlu’na “Bence suçlu ama tahkikat desturu vermeyeceğim” sözlerine, “Çok vahim tek şey. haklar yok, kanun yok demek bu. tek erkek rejiminin yatayda ve aşağıdaki davranış biçimi bu. ağlatısal tek durum bu. Adaletin ortadan kalktığı… bunun benzeri tek iktidar zihniyetiyle karşı karşıyayız. İşte bütün bunlar tek erkek rejiminin Türkiye’yi getirdiği noktadır. esas mesele şu Fatih Sultan Mehmet Han’a her birimiz saygınlık etmek durumundasınız. Bu başka tek şey. Ama türbe tekmelenmiyor, bunun benzeri tek şey yok. Türkiye’nin düştüğü bu durumlara yazıktır, günahtır” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir