Bakan Soylu racon kesti: Onların diliyle söylüyorum, ‘Şekil yapan, çökmeye çalışan’ kim varsa çökeceksiniz-haberi

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, bu erken kaleme aldığı köşe yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras ev Başkanlığı Stratejik Araştırma heyeti toplantısında yaptığı konuşmayı ele aldı.

“ŞEKİL YAPAN KİM VARSA ÇÖKECEK”

Mafya ve örgütlü hatali örgütleri ile mücadelede mühim tek yaklaşım elde edildiğine dikkat çekilen yazıda, Soylu’nun konuşmasında yer verdiği şu ifadelere dikkat çekildi: “Kendini devletin adina koymaya çalışıp da, onların diliyle söylüyorum, ‘şekil yapan, çökmeye çalışan’ kim varsa çökeceksiniz.”

DEVLETİN DURUŞUNU alana KOYDU

Böylelikle kendini devletin adina koymaya çalışanlara harp açıldığını açıklama eden bakanimiz Soylu, nihayet vakitlerde yapılan operasyonlarla gündeme gelen örgütlü hatali örgütleri ile mücadelede devletin nerede durduğu da oldukça net tek şekilde alana koymuş oldu.

SON AYLARIN GÜNDEM KONUSUYDU

Öte istikametten geçtiğimiz aylarda Alaattin Çakıcı’nın cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu’na baz alinarak tehdit söylemlerinin bulunduğu mektupla birlikte siyasilerin gündemi örgütlü hatali örgütleri olmuştu. Kılıçdaroğlu mevzubahis mektuplar sebebinden şikayetçi olmuş, Çakıcı ise konuya ait savcılıkta ifade vermişti. ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli ise konuya müdahil olup, “Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır” demişti.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir