Bakan Nebati: Yatırımcıya bürokratik engeller çıkaranların önünde duracağız-haberi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Şanlıurfa Viranşehir’de düzen eden ak parti mitinginde konuştu.

Nebati, “Yatırımcının önünü kesenlerle mücadele vermeye etmeyi biliriz. Bürokratik engeller çıkaranların önünde biz duracağız” dedi.

Nebati dahada evvel yabancı yatırımcılarla yaptığı toplantıda, “Bir mesele mi yaşadınız? huzurlu olun. Bize derhal ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var huzurlu olun. Mevzuatı da değiştiririz.” demiş, bu sözler tartışmalara neden olmuştu.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Bugünkü konuşmasında enflasyon ile alakalı da açıklamalarda bulunan Nebati enflasyon probleminin halledileceğini belirtti. Nebati şunları söyledi:

“Zorluklar yaşıyoruz. yeryüzünde emtia, yakit ücretleri yükseliyor. Yansıtmamaya çalışıyoruz. Enflasyonun baskısı altındayız, halledeceğiz. Enflasyonla nasıl ugras edileceğini en iyi bilenlerdeniz.

Bu günler geçecek. bu erken karamsarlık yayanlar, insanların moralini bozmaya çalışanlar, Türkiye’yi şikayet edenlere sesleniyorum: Bu memleket hiç kimseye eyvallah etmez”

TARTIŞMALI POLİTİKALARIN ARDINDAN kati YÜKSELMİŞTİ

Son senelerde ortada Bankası ve ekonomi idareninde sık sık değişikliğe gidilmesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşük nema isteği ve imalat ve dışsatım ile cari balansta çok verilmesini öngören ahenk gösteren ücret tasarınına baz alinarak endişeler hasebiyle 2021’de Lira dolar karşısındaki yüzde 44 kıymet kaybetmişti.

Para birimindeki kati kıymet kaybı ve küresel piyasalarda emtia ve enerji fiyatlarının yükselmesi enflasyonun da kati yükselmesine neden olmuştu. Hali hazırda yüzde 50’yi aşan ve tek sonraki aylarda dahada da yükselmesi beklenen enflasyon Türkiye’deki anne kaygı konularından biri olmaya ayni ritimde devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.