Bakan Koca’dan kendisini aşı üzerinden eleştiren Kaftancıoğlu’na olay gönderme: Umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı açıklamada, “Yaz döneminde 18 ıslak üstü her biri aşılanabilir” demişti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da bakanimiz Koca’nın bu sözlerini kati sözlerle eleştirdi.

“YÜZÜ KIZARMAYACAK ne türlü OLSA”

Canan Kaftancıoğlu; Fahrettin Koca’ya baz alinarak “Yaz nihayetinde bu sözü hatırlatılınca da yüzü kızarmayacak nasıl olsa. tek hekimin göz göre göre bu derece yalan söyleyebilmesi, gerçekleri perdelemesi, yeri geldiğinde bilimi çarpıtması benim ağrıma gidiyor. kıymet mi? Mesleğinden, vatandaştan utanmıyorsa özünden utanır insan” dedi.

“UMARIZ siklikla GÜNEŞE ÇIKIYORLARDIR”

Kaftancıoğlu’nun bu sözünü unutmayan ve 1,5 ayin ardindan ad vermeden cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı’na cevap veren Koca, 18 yaşın üstündekilere baz alinarak aşılamanın başladığını hatırlatarak, “Yaz döneminde 18 ıslak üstü her biri aşılanabilir dediğimizde, yaz nihayetinde nasıl olsa yüzü kızarmayacak diyenler, umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir