Bakan Koca saat verip ‘Açıklama yapacağım’ dedi, vatandaşlar sürprizle karşılaştı-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu erken 16.15’te İzah yapacağını duyurdu.

KOCA’DAN 23 NİSAN SÜRPRİZİ

Saat 16.15’i gösterdiğinde bakanimiz Koca, Twitter hesabından 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ileti paylaştı. 23 Nisan’da koltuğunu tek miniğe devreden Koca, sürpriziyle yurttaşları şaşırttı.

MİNİK BAKANDAN AŞI DAVETİ

Minik bakanimiz ise koronavirüs salgınıyla alakalı ikazlarda bulunup, yurttaşları aşı yaptırmaya çağrı etti. Minik bakan, “Kıymetli vatandaşlarım. Öncelikle hepinizin ellerinden öpüyorum. Umarım her biri ellerini yıkamıştır. Bildiğiniz benzeri tek senedir koronavirüsle ugras ediyoruz. Beni tanımadığınız günlere dönmek istiyorsunuz, farkındayım. İnanın bunu bendeniz de çok istiyorum. Çalışmalarımız da bu istikamette zaten. bendeniz de çok bunaldım. Minik kalbim artık dayanamıyor” ifadesini kullandı.

23 Nisan’da sağlık Bakanı var olan çocuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu mücadeleyi verirken yeri geldi okulumuzdan, yeri geldi oyun parklarından feragat ettik. hanemiz okulumuz, hanemiz oyun alanımız oldu. Hem de en nihayet bayramda dedemlere gidemedik. Umarım dedem harçlıklarımı biriktiriyordur. Canım dedem. Şimdi herkesten tek ricam olacak. Sırası gelen her biri aşısını olsun. Yoksa aşıdan korkuyor musunuz? Aşıdan çocuklar dahi korkmuyor. benim düsünceme göre siz aşı olursanız okullarımız açılacak. bendeniz de arkadaşlarıma kavuşacağım.

“ARKADAŞIM YASİN’İ ÇOK ÖZLEDİM”

Arkadaşım Yasin’i çok özledim. Siz saygıdeğer büyüklerimizin maske ara ve temizlik kaidelerine uyduğunu gördükçe mutluluk dolu oluyorum. aynı zamanda sevgili arkadaşlarımın ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlama ediyorum. Bize bu bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum.”

Yayım tarihi
Sağlık olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir